Panasonic Lumix G9 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
9
Marka:
Panasonic
Nasza ocena:

87%

Zdjęcia RAW 80 Mp, tryb seryjny 60 kl./s, superszybki AF oraz filmy 4k - Lumix G9 ma ambicje rywalizować ma z reporterskimi lustrzankami. Czy podoła temu zadaniu?

Autor: Maciej Luśtyk

10 Styczeń 2018
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Lumix G9 to pierwszy po Olympusie E-M1 Mark II aparat w systemie Mikro Cztery Trzecie kierowany do profesjonalistów, który - przynajmniej teoretycznie - ma szansę stać się alternatywą dla zawodowych reporterskich korpusów innych producentów. Zmienia też rozkład sił w systemie Panasonica, zajmując w nim zaszczytne pierwsze miejsce pod względem możliwości fotograficznych i stając się bratnim modelem dla filmowego Lumiksa GH-5.

Trzeba przyznać, że specyfikacja robi wrażenie. 20,3-milionowa matryca wspierana najnowszej klasy procesorem Venus Engine, która pozwoli na fotografowanie w pełnej rozdzielczości z prędkością 60 kl./s, najbardziej zaawansowany w systemie 225-punktowy układ AF, pojemna bateria i filmy 4K 60 kl./s sugerują, że mamy do czynienia z wyjątkowo wydajną bestią, która pod wieloma względami może zawstydzić topowe konstrukcje innych producentów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
 

Do tego otrzymujemy wyjątkowo rozbudowany interfejs i ergonomię, która sprostać ma oczekiwaniom fotografów pracujących w trudnych warunkach. To wszystko przy akompaniamencie zawsze dobrze ocenianych funkcji dotykowych ekranu, i największego w systemie wizjera elektronicznego. Czy to jednak wystarczy by stawić czoło mocnej konkurencji?

Na rynku Panasonic Lumix G9 będzie rywalizował między innymi z Olympusem OM-D EM-1 Mark II, ale dzięki imponującej specyfikacji może także stanąć w szranki z wyposażonymi w większe matryce aparatami Fujifilm X-T2, Canon 7D Mark II, Nikon D500, Sony A9 a być może również Nikon D5 i czy Canon EOS-1D X Mark II.

W boju tym na pewno pomoże cena. Na polskim rynku body aparaty wycenione zostało na 7499 zł, czyli znacznie taniej niż topowe modele innych producentów.

[UWAGA] Testowany przez nas model aparatu, pracował na roboczym oprogramowaniu w wersji 0.3, przez co niektóre z opisywanych w teście problemów mogą nie występować w przypadku finalnej wersji firmware’u.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajdziemy:

  • baterię
  • pasek na ramię
  • kabel usb
  • kabel hdmi
  • uchwyt na kable
  • dekielek na body
  • instrukcję

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Panasonic Lumix G9 - superszybki, superwydajny i wytrzymały. Nadchodzi nowy król systemu Mikro Cztery Trzecie

Panasonic Lumix G9 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
27
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
36
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj