Nikon D500 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
10
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
9
Marka:
Nikon
Nasza ocena:

90%

Najnowsza lustrzanka Nikona aspiruje do miana najlepszego aparatu systemowego z matrycą APS-C na rynku. Sprawdźmy więc czy obietnice producenta pokrywają się z rzeczywistością i jak aparat wypada na tle konkurencji.

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Nikon D500 to aparat, na który użytkownicy czekali aż 7 lat. Tyle bowiem minęło od premiery ostatniego zaawansowanego korpusu z sensorem APS-C, modelu D300s. Gdy fotografowie stracili już nadzieję na kontynuację serii, producent zaskoczył wszystkich i ponownie wystartował w biegu po tytuł najlepszego aparatu tego segmentu.

Styczniowa premiera wywołała sporo emocji. D500 to w zasadzie zupełnie nowy aparat, który w dużej mierze podzespołami dorównuje flagowemu Nikonowi D5 i - przynajmniej na papierze - zostawia w tyle konkurencję.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Między innymi otrzymujemy 20,9-milionową matrycę CMOS o zakresie czułości ISO 100 – 102 400 (rozszerzanym do ISO 50 - 1 638 400), 153 punkty detekcji fazy pokrywające prawie całą powierzchnię kadru w poziomie, tryb seryjny 10 kl./s, możliwość filmowania w jakości 4K i stałe połączenie Wi-Fi.

Moment pojawienia się na D500 na rynku jest dla producenta niemal idealny. Od premiery głównego rywala, Canona 7D Mark II, minęło już prawie półtora roku, co objawia się widoczną przepaścią między specyfikacjami obu modeli. Z kolei biorąc pod uwagę profesjonalne zastosowanie aparatu, Nikon raczej nie musi obawiać się zagrożenia ze strony zaawansowanych bezlusterkowców konkurencji (Sony A6300, Fujifilm X-Pro2), które pod względem szybkości, wydajności i ergonomii wciąż jeszcze odstają od lustrzanek.

Na polskim rynku za aparat zapłacimy 9949 zł w wersji za samo body lub 13 999 zł w zestawie z obiektywem Nikkor AS-F DX 16-80 mm f/2.8-4E ED VR. Warto wspomnieć, że w przypadku niektórych polskich sklepów razem z aparatem otrzymamy w gratisie kartę Lexar XQD o pojemności 32 GB.

W zestawie handlowym znajdziemy:

  • instrukcję
  • pasek na ramię
  • ładowarkę
  • akumulator
  • kabel zasilający
  • kabel HDMI
  • pokrowiec
  • pokrywę bagnetu

 

LINKI:

Oficjalny news o aparacie: Nikon D500 - długo wyczekiwany następca

Pierwsze wrażenia: Nikon D500 - pierwsze wrażenia

Zdjęcia przykładowe: Nikon D500 - zdjęcia przykładowe

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły