Nikon D5 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
7.5
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8.5
Marka:
Nikon
Nasza ocena:

88%

Tytan pracy – tak w skrócie można opisać najnowszą flagową lustrzankę Nikona. D5 przeszedł usprawnienia na każdej niemal płaszczyźnie. Otrzymał lepszą matrycę, jeszcze udoskonalono autofokus i ergonomię. Sprawdźmy jak nowe możliwości przekładają się na komfort i wydajność pracy zawodowego fotografa.

Autor: Michał Chrzanowski

16 Grudzień 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Zaprezentowany na początku tego roku Nikon D5 to prawdziwa bestia, która niemal w każdym aspekcie przewyższa swojego poprzednika. Producent zdecydował się zwiększyć rozdzielczość pełnoklatkowej matrycy, a także znacznie rozszerzyć zakres dostępnych czułości do astronomicznego ISO 3 280 000. Flagowa reporterska lustrzanka, dzięki nowemu procesorowi EXPPED 5, powinna być także zauważalnie szybsza. Do tego wszystkiego dodajmy usprawniony system autofokusa, który działa w oparciu aż o 153 pola, z czego 99 to punkty krzyżowe. Poprawie uległa też ogólna ergonomia magnezowego i uszczelnionego korpusu. Poza tym potencjalnych użytkowników może także ucieszyć fakt, że D5 jako pierwsza reporterska lustrzanka producenta pozwala na filmowanie w jakości 4K.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Nikon D5 jest naszpikowany zaawansowaną technologią i został stworzony do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach. Jednak w segmencie profesjonalnych lustrzanek przyjdzie mu się zmierzyć z innym tytanem - Canonem EOS-1D X Mark II. Aparat jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 26 tys. zł. W zestawie handlowym znajdziemy:

  • osłonę bagnetu korpusu
  • zaślepkę gorącej stopki
  • akumulator jonowo-litowy
  • ładowarkę z kablem zasilającym i dwiema osłonami styków
  • kabel USB
  • pasek na ramię

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)