Wydarzenia
Sprawdź promocje Black Friday w Cyfrowe.pl
OM-D E-M1 to nowy, flagowy aparat Olympusa, który według producenta jest propozycją nie tylko dla zaawansowanych amatorów ale także dla profesjonalistów. Dzięki detekcji fazy na matrycy, nowy OM-D wspiera obiektywy systemu 4/3 dając z nimi szybki autofokus i poszerzając liczbę dostępnych, i w pełni użytecznych obiektywów. Czy Olympus OM-D E-M1 spełni duże oczekiwania? Przekonajcie się czytając nasz test.
Szum
Szum jest na niskim poziomie do ISO 1600, a nawet ISO 3200, kolejna działka ISO 6400 wprowadza większe rozmycie i magentowe przebarwienia. Ostatnie dwie czułości są dodane na wyrost.
Reprodukcja szczegółów
Pod względem reprodukcji drobnych detali nowy OM-D na niskich czułościach prezentuje podobne osiągi do poprzednika, chociaż da się zauważyć różnicę w poziomie wyostrzenia. Obraz jest bardziej miękki w modelu OM-D E-M1.
Dobra reprodukcja szczegółów utrzymuje się do ISO 3200. Skok o 1 EV, do czułości ISO 6400, wprowadza większy spadek szczegółów, które jesteśmy w stanie zobaczyć w obrazie, jednak nadal można je traktować użytecznie szczególnie do mniejszych odbitek czy internetu. ISO 12800 jest już silnie wyprane ze szczegółów, nie wspominając o ISO 25600. W porównaniu z E-M5 widzimy, poprawę jakości obrazu o 1 EV jak nie więcej.
Reprodukcja kolorów
Jak widać poniżej i na zdjęciach plenerowych nowy OM-D nie ma problemów z właściwą reprodukcją kolorów. W świetle dziennym kolorystyka tablicy testowej prezentuje się naturalnie. Jedynie w świetle żarowym widzimy wyraźną żółtą dominantę. Nie mamy także zastrzeżeń do reprodukcji kolorów skóry.
Podsumowanie
Nowy OM-D pod względem jakości zdjęć daje nam do dyspozycji jedną działkę więcej niż E-M5. Szum jest na niskim poziomie do ISO 1600, a nawet ISO 3200. Szczegółowość obrazu jest na wysokim poziomie do ISO 3200. Do reprodukcji kolorów też nie mamy większych zastrzeżeń no może poza światłem żarowym, w którym widzimy wyraźną żółtą dominantę.
+ szum do ISO 1600-3200
+ reprodukcja szczegółów do ISO 3200
+ reprodukcja kolorów
- reprodukcja kolorów w świetle żarowym