Sony A99 II - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
9
Marka:
Sony
Nasza ocena:

83%

Flagowy korpus Sony z bagnetem A to bez wątpienia jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów na rynku. Specyfikacją prześciga pod wieloma względami nawet topowe modele konkurencji. Sprawdziliśmy jak ta specyfikacja przekłada się na praktykę.

Autor: Maciej Luśtyk

31 Marzec 2017
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Wprowadzenie na rynek nowego bezlusterkowego systemu było dla firmy nie lada wysiłkiem i trudno się dziwić, że bagnet A zszedł na pewien czas na drugi plan. Forsowanie niewielkich „siódemek” jako najlepszego rozwiązania dla zawodowców kazało jednak zapytać o przyszłość i zasadność kontynuowania profesjonalnej linii SLT.

Pewnym zdziwieniem było więc to, że zamiast nowego topowego modelu z rodziny A7 na wrześniowej Photokinie, zaprezentowano następce modelu A99 - oparty na półprzepuszczalnym, nieruchomym lustrze ergonomiczny korpus, który możliwościami zawstydza niejedną zaawansowaną lustrzankę. Nic dziwnego, że Sony A99 II od razu spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Matryca BSI-CMOS o rozdzielczości 42 Mp, zakres ISO 100 - 25600 (rozszerzane do ISO 50 - 102400), AF czuły do -4 EV i tryb seryjny 12 kl./s, a do tego dwa wejścia na karty SD, 5-osiowa stabilizacja, oraz zaawansowany tryb filmowy 4K - lista zalet i atutów jest długa, ale czy to wystarczy by przekonać profesjonalistów do wejścia, lub pozostania, w systemie Sony A? Czy zaawansowany użytkownik uwierzy, że bagnet A będzie wspierany za kolejnych kilka lat? Na odpowiedź przyjdzie nam zapewne poczekać, tymczasem skupmy się na tym co potrafi ten niewątpliwie interesujący model!

Lustrzanka łączy świat szybkich flagowców, takich jak Canon EOS-1D X Mark II czy Nikon D5 ze światem wysokich rozdzielczości reprezentowanych przez modele Nikon D810 i Canon EOS 5DS R i Pentax K-1. A dzięki swojej uniwersalności będzie konkurencyjny także dla takich aparatów jak Nikon D750 czy Canon EOS 5D Mark IV.

Na polskim rynku za aparat zapłacimy 15 499 zł.

W zestawie handlowym, oprócz aparatu znajdziemy:

  • dekielek na body
  • pasek na ramię
  • kabel USB
  • instrukcję
  • licencja na program Capture One Express (for Sony)

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Sony A99 II - lustro ciągle żywe i zawstydza konkurencję

Sony A99 II - pierwsze wrażenia

Sony A99 II - zdjęcia przykładowe

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
27
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
35
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj