Dodaj ocenę

Sony FE 100-400 mm f/4.5-5.6 GM OSS - sportowy tele zoom do Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

19 Kwiecień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Dziś Sony udowadnia, że ma zamiar sięgnać po część rynku zarezerwowaną do tej pory wyłącznie dla superszybkich lustrzanek. Wraz z bezlusterkowym modelem A9 producent pokazał szkło FE 100-400 mm F4.5–5.6 GM OSS, które zachęcić ma do przesiadki na bagnet E fotografów sportowych

Nowy obiektyw  Sony FE 100-400 mm F4.5–5.6 GM OSS to kontrukcja stworzona z myślą o relacjonowaniu wydarzeń sportowych i fotografii dzikiej przyrody. Na jego układ optyczny składają się 22 elementy ułożone w 16 grupach, w tym 3 soczewki wykonane ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, które ograniczyć mają występowanie aberracji chromatycznej i zapewnić równą ostrość na całej powierzchni kadru. Soczewki dodatkowo pokrywo powłokami Nano AR, które zminimalizować mają problemy z odbiciami światła i flarami.

Jak przystało na profesjonalną konstrukcję, obiektyw oferować ma wyjątkowo szybki silnik AF. Za precyzję ostrzenia odpowiadać będzie tu połączenie dwóch silników liniowym z ultradźwiękowym serwomechanizmem Direct Drive SSM oraz usprawniony algorytm AF, który w pełni wykorzystywać ma możliwości aparatu Sony A9 i sprawić, że nie umknie nam nawet najbardziej dynamiczna sytuacja. W łapaniu ulotnych momentów pomoże nam także przycisk blokady ostrości na tubusie, do którego będziemy mogli przypisać także inne funkcje.

Oprócz tego, jak w przypadku wszystkich obiektywów z serii G Master liczyć możemy na wyjątkowo miękką reprodukcję nieostrości, w czym pomoże 9-litkowa przysłona oraz minimalna odległość ostrzenia wynosząca 98 cm.

Przy tym wszystkim obiektyw ma być wyjątkowo kompaktowy - jego waga to "raptem" 1,39 kg. Konstrukcja została także w pełni uszczelniona przed kurzem oraz zachlapaniami i będzie współpracować z telekonwerterami znajdującymi się w ofercie producenta (1,4 x, lub 2x), co pozwoli zwiększyć maksymalny zasięg obiektywu do 800 mm w przypadku aparatów pełnoklatkowych i 1200 mm w przypadku matryc APS-C.

Obiektyw dostępny ma być w sprzedaży od lipca 2017 roku, w cenie 2900 euro. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 - nadchodzi superjasny szeroki kąt do Nikon Z i Sony E
Już niebawem na rynku pojawi się obiektyw Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 w wersji do aparatów bezlusterkowych. Gratka dla fanów jasnych obiektywów szerokokątnych.
8
TTArtisan 23 mm f/1.8 - niedroga 35-tka do aparatów APS-C. W sam raz na pierwszy obiektyw
TTArtisan 23 mm f/1.8 - niedroga 35-tka do aparatów APS-C. W sam raz na pierwszy obiektyw
TTArtisan prezentuje kolejną stałkę z systemem AF. Tym razem to budżetowy ekwiwalent obiektywu 35 mm do systemów APS-C. Jest lekki, obiecuje niezłą optykę i kosztuje tylko 699 zł.
6
7Artisans FF 18 mm f/5.6 - supertani, supermały i szeroki, ale z pewnymi ograniczeniami
7Artisans FF 18 mm f/5.6 - supertani, supermały i szeroki, ale z pewnymi ograniczeniami
Chiński producent prezentuje wyjątkowo tani i kompaktowy pełnoklatkowy obiektyw superszerokokątny typu pancake. Może być ciekawą opcja na niezobowiązujące wypady z aparatem czy...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)