Funkcje dodatkowe

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
9
Marka:
Sony
Nasza ocena:

83%

Flagowy korpus Sony z bagnetem A to bez wątpienia jeden z najbardziej zaawansowanych aparatów na rynku. Specyfikacją prześciga pod wieloma względami nawet topowe modele konkurencji. Sprawdziliśmy jak ta specyfikacja przekłada się na praktykę.

Autor: Maciej Luśtyk

31 Marzec 2017
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Funkcje dodatkowe

Jak zwykle w przypadku profesjonalnych aparatów, otrzymujemy niewiele funkcji dodatkowych, żałujemy jednak, że producent nie rozszerzył kompatybilności autorskiego serwisu z aplikacjami PlayMemories Camera Apps o najnowszy model lustrzanki. Obecność lustra w przypadku wielu z nich nie wydaje się być przeszkodą do ich użycia, a na pewno wielu fotografów doceniłoby możliwość skorzystania z zaprezentowanej niedawno funkcji Digital Filter.

Jak przystało na nowoczesny aparat otrzymujemy jednak możliwość zdalnego sterowania funkcjami aparatu i przesyłania zdjęć za pomocą urządzeń mobilnych. Parowanie aparatu ze smartfonem przebiega sprawnie i bezproblemowo, a dodatkowo mamy możliwość zeskanowania kodu QR, dzięki czemu nie trzeba będzie ręcznie przepisywać wyświetlanego hasła. Nie obserwujemy także widocznych opóźnień w wyświetlaniu podglądu obrazu. Dobrze prezentuje się również funkcjonalność - za pomocą aplikacji możemy sterować większością najważniejszych parametrów ekspozycji i ustawień aparatu.

Szkoda jedynie, że z poziomu aplikacji nie możemy wygodnie podejrzeć zdjęć znajdujących się na karcie aparatu, tak jak ma to miejsce w przypadku większości analogicznych rozwiązań konkurencji. Aby przesłać zdjęcia na smartfona musimy najpierw ręcznie zaznaczyć je na aparacie i zatwierdzić wysyłkę, w czym na pewno nie pomaga brak ekranu dotykowego. Na szczęście ze sklepu z aplikacjami możemy za darmo pobrać program, który automatycznie prześle wykonane zdjęcia na smartfona, po każdorazowym wyłączeniu aparatu (w pełnej lub obniżonej rozdzielczości).

Ciekawą funkcją jest także możliwość skorzystania z cyfrowego cropa, który zawęzi próbkowany obszar matrycy do formatu APS-C. Pozwoli to między innymi uzyskać większe przybliżenie na obiektywach zoom, a także na bardziej efektywną pracę w trybie filmowym. 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)