Menu i tryby odtwarzania

Sony A7R to niewielki bezlusterkowiec wyposażony w 36-megapikselową matrycę o rozmiarze klatki filmu małoobrazkowego. Oprócz tego aparat ma także szybki procesor obrazu BIONZ X, łączność Wi-Fi i wizjer elektroniczny o wysokiej rozdzielczości. Zobaczcie jak ta niezwykle ciekawa propozycja sprawdziła się w naszym teście.

Autor: Patryk Wiśniewski

7 Listopad 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu A7R zostało podzielone na sześć zakładek oznaczonych ikonami. Rozwijają się one w prawą stronę, więc nie ma problemu z niekończącymi się kolumnami. Niestety, czasem w poszukiwaniu interesującego nas parametru musimy przejrzeć wielu zakładek lub być świetnie zaznajomieni z menu głównym. Na szczęście większość najważniejszych funkcji obsługujemy dedykowanymi przyciskami i przez menu podręczne, więc wizyty w menu głównym są ograniczone do minimum.

Menu fotografowania

Menu ustawień osobistych

Menu Wi-Fi

Menu aplikacji

Menu odtwarzania

Menu ustawień

Tryby odtwarzania

Tryb odtwarzania w A7R zapewnia użytkownikowi praktycznie wszystko czego potrzebuje. Zdjęcia możemy powiększać i pomniejszać, z czym aparat radzi sobie bez najmniejszego problemu. Szkoda, że nie możemy regulować krotności powiększania, po jednokrotnym wciśnięciu klawisza oznaczonego lupą, zdjęcie jest wyświetlane w skali 1:1. Nie możemy narzekać na liczbę wyświetlanej informacji, po naciśnięciu klawisza INFO, bezlusterkowiec Sony pokazuje wszystkie niezbędne dane.

Producent podzielił także tryb odtwarzania na foldery dzięki temu w jednym mamy po prostu wszystko i zdjęcia i filmy, ale możemy także wybrać czy chcemy być w folderze tylko ze zdjęciami, czy z plikami wideo. Naszym zdaniem to bardzo dobry ruch.

Podsumowanie

Menu aparatu Sony A7R może wydawać się początkowo bardzo skomplikowane. Pozwala jednak na szybkie poruszanie się po zakładkach. Na plus zapisujemy także możliwość poruszania się przy pomocy nawigatora oraz kółka i tarczy nastawczej. Możemy wyświetlać histogram, włączać i wyłączać alaram prześwietleń. Powiększanie i pomniejszanie zdjęć nie sprawia najmniejszych problemów, możemy także wyświetlić zdjęcia w postaci kalendarza. Na pochwałę zasługuje połączenie w jednym folderze filmów i zdjęć.

+ przewijanie powiększeń

+ alarm prześwietleń/niedoświetleń

+ wyświetlanie w postaci kalendarza

- skomplikowane menu przy pierwszym kontakcie

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Do segmentu aparatów przeznaczonych dla vlogerów Canon wchodzi dużo później niż inni. Czy dzięki temu robi to lepiej niż rynkowi rywale? Możliwości najnowszych urządzeń dla twórców...
9
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Pierwszy średnioformatowy kompakt ery cyfrowej otwiera zupełnie nowy segment na rynku fotografii. To jednak konstrukcja równie oryginalna, co kontrowersyjna. Czy w pogodni za wizją...
19
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Najnowszy cyfrowy Instax Wide EVO to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych aparatów natychmiastowych Fujifilm, ale też i najdroższy. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania i czy jest...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)