Sony A68 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
6.5
Ergonomia:
7.7
Cena / Jakość:
6.5
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Sony
Nasza ocena:

74%

Sony A68 to najświeższy powiew w rodzinie SLT. Czy jednak 24-megapikselowa matryca APS-C, system 4D Focus, stabilizacja obrazu i zaawansowana ergonomia przekonają do siebie fotografów?

Autor: Michał Chrzanowski

19 Sierpień 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Z pewnością wielu użytkowników Sony zastanawiało się w jaką stronę powędruje rodzina SLT - aparatów z półprzepuszczalnym lustrem. Większość znaków wskazywała, że popularna linia powoli zamiera, a producent swoją uwagę skupił głównie na rozwijaniu modeli bezlusterkowych. Jednak pod koniec ubiegłego roku swój debiut miała kolejna lustrzanka z bagnetem A - Sony A68. Tym samym japońska firma jasno zakomunikowała, że nie zapomniała o systemie SLT i wciąż planuje jego rozwój.

Nowy model otrzymał 24-milionową matrycę CMOS, o rozmiarze APS-C, wykonaną w technologii Exmor, którą wspomaga procesor obrazu BIONZ X. Według producenta zestaw ten ma zapewnić “nieskazitelne i szczegółowe zdjęcia”. Ponadto aparat korzysta z szeregu profesjonalnych rozwiązań zapożyczonych wprost z korpusu A77 II. Między innymi znajdziemy tu oparty na detekcji fazy system autofokusa 4D Focus. Poza tym, otrzymujemy odchylany ekran LCD, który przyda się podczas filmowania i fotografowania z nietypowych kątów. Dopełnieniem są elektroniczny wizjer OLED Tru-Finder oraz znany z wcześniejszych modeli system stabilizacji SteadyShot INSIDE.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Sony A68 plasuje się między modelem A58, a flagowcem APS-C, A77 II. Tak więc zadaniem najnowszego reprezentanta serii STL będzie przekonanie do siebie zarówno osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, jak i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. Nowy model trafia więc na najbardziej zapełniony i rozbudowany rynek “entry level”, czyli aparatów projektowanych z myślą o amatorach i entuzjastach fotografii.

Zaprezentowana lustrzanka nie jest zbyt drogim sprzętem. Za zestaw z kitowym obiektywem 18-55 mm przyjdzie zapłacić około 3000 zł. Za podobną kwotę możemy kupić Nikona D5500, Canona EOS 760D czy Pentaksa K-S2. To właśnie te modele będą stanowić największą konkurencję dla nowej propozycji Sony.

Zestaw handlowy - poza aparatem - zawiera:

  • akumulator NP-FM500H
  • muszlę oczną
  • osłonę stopki akcesoriów
  • pasek na ramię
  • przewód micro USB
  • przewód zasilający
  • przykrywka korpusu
  • ładowarkę BC-VM10A

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
15
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
23
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
33
Powiązane artykuły