Jakość zdjęć w praktyce

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
6.5
Ergonomia:
7.7
Cena / Jakość:
6.5
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Sony
Nasza ocena:

74%

Sony A68 to najświeższy powiew w rodzinie SLT. Czy jednak 24-megapikselowa matryca APS-C, system 4D Focus, stabilizacja obrazu i zaawansowana ergonomia przekonają do siebie fotografów?

Autor: Michał Chrzanowski

19 Sierpień 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Jakość zdjęć w praktyce 

Postanowiliśmy również ocenić Sony A68 pod względem jakości zdjęć wykonanych poza naszym laboratorium. Podczas fotografowania użyliśmy standardowych ustawień, bez nakładania żadnych efektów wizualnych w postaci filtrów kolorystycznych, a obrazy zapisywaliśmy w formacie JPEG w maksymalnej rozdzielczości.

Zdjęcia wykonywane modelem A68 charakteryzują się dobrą kontrastowością oraz wyrazistością obrazu. Na fotografiach można dostrzec szczegóły w jaśniejszych fragmentach planu fotograficznego jak i detale w ciemniejszych partiach kadru. Jest to niewątpliwie zasługa szerokiego zakresu dynamicznego, jaki dostarcza użyta w aparacie 24MP matryca obrazu, którą wspomaga wydajny procesor BIONZ X.

 

 

Nie możemy także narzekać na kolorystykę oraz plastykę obrazu. Barwy są żywo odwzorowywane, co może okazać się kluczowe na przykład w fotografii krajobrazowej. Niestety zdjęcia wykonane w zmiennych lub nieco bardziej wymagających warunkach potwierdziły testy automatycznego balansu bieli - fotografie będą charakteryzować się nietrafioną tonacją.

 

 

 

Aparat efektywnie poradzi sobie również w słabszych warunkach oświetleniowych, choć wybieranie wyższych czułości nie jest wskazane jeśli zależy nam na obrazie bogatym w szczegóły. Do ISO 3200 zdjęcia będą prezentować się dobrze z dużą ilością detali. Niemniej jednak na większych zbliżeniach kadru zauważymy już nieco więcej artefaktów. Tak naprawdę dopiero powyżej ISO 6400 cyfrowe ziarno zaczyna być o wiele bardziej widoczne, a obraz staje się mniej szczegółowy. Mimo to uzyskane efekty wciąż możemy uznać za akceptowalne.

ISO 4000

ISO 8000

ISO 1250

ISO 20000

ISO 8000
Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły