Sony A7 II - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
7.5
Cena / Jakość:
7
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8
Budowa:
8
Marka:
Sony
Nasza ocena:

87%

Sony A7 II to druga generacja pełnoklatkowych bezlusterkowców. W najnowszym modelu wprowadzono kilka istotnych zmian, jednak czy wystarczą one aby w pełni zastąpić poprzednika oraz konkurować z aparatami innych producentów? Sprawdźmy jak Sony A7 II poradził sobie w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

9 Styczeń 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

 


Rok po premierze pełnoklatkowego bezlusterkowca Sony A7, japoński koncern zaprezentował następcę w postaci aparatu A7 II. Najnowszy model posiada tę samą pełnoklatkową matrycę Exmor™ CMOS o efektywnej rozdzielczości 24.3-megapikseli oraz procesor obrazu BIONZ X, co jego starszy brat.

Jednak te parametry nie powinny być jedynymi wyznacznikami, ponieważ firma Sony uważnie wysłuchała uwag swoich konsumentów. Aparat A7 II to całkowicie nowa konstrukcja, która wprowadza wiele interesujących rozwiązań.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Nowością, która niewątpliwie zelektryzowała świat fotografii, było pierwsze w historii wyposażenie korpusu z pełną klatką w 5-kierunkowy system stabilizacji matrycy. Sony zaopatrzyło model A7 II w 5-osiową stabilizację obrazu, która zdaniem producenta osiąga wydajność 4,5 EV. Usprawniono również system ostrzenia obrazu, wprowadzając specjalny algorytm przewidujący położenie fotografowanych obiektów. Poprawiono także ogólną ergonomię aparatu. W porównaniu do poprzednika, nowy A7 II został wyposażony w większy oraz lepiej dopasowany grip, dzięki czemu aparat bardzo dobrze trzyma się w dłoniach. Ponadto, na korpusie znalazły się cztery konfigurowalne przyciski, które możemy zaprogramować według swoich potrzeb.

Celem, który przyświecał konstruktorom, było więc stworzenie zaawansowanego aparatu nie tylko pod kątem ergonomii, lecz także jakości i funkcjonalności. I ten cel udało się zrealizować. Sony A7 II dzięki pełnej klatce oraz małym gabarytom może być dobrą alternatywą dla dużo droższej Leiki M. Wśród bezlusterkowców z mniejszą matrycą APS-C Sony A7 II będzie konkurował z Fujifilm X-T1, Fujifilm X-E2 czy aparatem Leica T. Nowy model japońskiego producenta będzie również rywalem dla zaawansowanych lustrzanek takich jak Nikon D750 lub Canon EOS 6D.

Sony A7 II jest obecnie dostępny w ofercie przedsprzedażowej. Za sam korpus będziemy musieli zapłacić około 7599 zł. W tej cenie poza body otrzymamy:

  • akumulator litowo-jonowy NP-FW50
  • osłonę stopki akcesoriów
  • pasek na ramię,kabel micro USB
  • przewód zasilania
  • zaślepkę bagnetu
  • istrukcję obsługi



Aparat możemy kupić także w zestawie z obiektywem Sony FE 28-70mm f/3.5-5.6 OSS za około 8999 zł.

Porównanie wielkości matrycy Sony A7 II:


Linki:


Oficjalny news o aparacie: Sony A7 II - pełna klatka ze stabilizacją
Pierwsze wrażenia: Sony A7 II – pierwsze wrażenia
Zdjęcia przykładowe: Sony A7 II – przykładowe zdjęcia
Inne teksty o tym modelu można znaleźć pod tagiem Sony A7 II

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
15
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
23
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
33
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)