Fujifilm X-T1 - bezlusterkowiec dla profesjonalistów

Autor: Patryk Wiśniewski

28 Styczeń 2014
Artykuł na: 23-28 minut
Fujifilm zaprezentowało kolejny zaawansowany bezlusterkowiec. Model oznaczony symbolem X-T1 został wyposażony w matrycę i procesor znane z X-E2. Różni się jednak znacznie pod względem konstrukcji (bardziej przypomina lustrzanki) oraz wizjerem, który ma być najlepszą tego typu konstrukcją wśród aparatów cyfrowych. Korpus i uchwyt zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić dobrą współpracę także z dużymi obiektywami.

Fujifilm systematycznie rozwija swoją linię bezlusterkowców. Do tej pory mogliśmy wybierać pomiędzy prostymi, konsumenckimi propozycjami jak X-A1 czy X-M1, a bardziej zaawansowanymi, czyli X-E2 oraz X-Pro1. Jednak żadna z tych konstrukcji nie była skierowana do najbardziej wymagających użytkowników. Brakowało uszczelnień, prędkość działania, możliwości doczepienia gripa z bateriami. Od dziś wszystkie te zarzuty są nieaktualne.

Czytaj także:Fujifilm Fujinon XF 56 mm f/1,2 R - super jasna portretówka

Najnowszy aparat to Fujifilm X-T1. Już na pierwszy rzut oka widać, że różni się od swoich starszych braci. Japoński producent zrezygnował z dalmierzowego sznytu, na rzecz stylizacji na tradycyjną lustrzankę jednoobiektywową. Wyraźny garb na górnej ściance kryje w sobie najbardziej zaawansowany wizjer elektroniczny, wśród dzisiejszych konstrukcji. Ekran OLED ma rozdzielczość 2,36 miliona punktów i oferuje rekordowe wśród aparatów cyfrowych powiększenie 0,77x. Wizjer zapewnia także szeroki kąt widzenia - 38 stopni po przekątnej i 31 stopni w poziomie. Najnowsza konstrukcja ma się wyróżniać aż 10-krotnie mniejszym opóźnieniem, dzięki czemu obraz ma być widoczny w czasie rzeczywistym. W X-T1 zmieniono także tryby wyświetlania informacji, o tym jak działają w praktyce przekonamy się w naszym teście.

Podobnie jak w przypadku X-E2 producent chwali się najszybszym na świecie autofokusem. Wszystko dzięki matrycy X-Trans CMOS II z pikselami detekcji fazy oraz procesorem EXR II. Ten duet w przypadku wcześniej wspomnianego bezlusterkowca Fujifilm nie wypadł tak dobrze jak zapowiadał producent, zobaczymy jak będzie w przypadku X-T1.

Bardzo ważną cechą aparatu Fujifilm X-T1 jest wytrzymała i uszczelniona obudowa. Korpus aparatu został uszczelniony w około 80 miejscach, dzięki czemu jest odporny na kurz, wodę oraz może pracować w temperaturach do -10 stopni Celsjusza. Ekran o rozdzielczości 1,04-miliona punktów został pokryty hartowanym szkłem, więc może wreszcie nie będzie to słabe ogniwo bezlusterkowców japońskiego producenta.

X-T1 oferuje dedykowany chwyt pionowy, do którego zmieścimy dodatkowe źródło zasilania. VG-XT1 został skonstruowany w taki sposób, aby zachował walory bezlusterkowca, jeśli chodzi o odporność.

Fujifilm X-T1 nie odbiega od swoich starszych braci w kwestii stylistki retro. Jeśli chodzi o względy ergonomiczne mamy połączenie współczesnej ergonomii, w postaci tylnej i przedniej tarczy nastaw. Producent jednak zachował ciągłość serii i większość podstawowych parametrów zmienimy przy pomocy mechanicznych tarcz nastawczych. Fani tego tradycyjnego sposobu pracy mogą ustawić: czas ekspozycji, korektę ekspozycji, czułość ISO oraz tryb pracy i pomiaru światła. Oprócz tego na korpusie znajduje się 6 przycisków, które użytkownik może zaprogramować według swoich potrzeb.

Sercem korpusu jest wcześniej już wspomniana matryca APS-C X-Trans CMOS II, która została wyposażona w czujniki detekcji fazy. Sensor ma rozdzielczość 16-megapikseli. Matryca oczywiście została pozbawiona filtra dolnoprzepustowego. Dzięki nierównomiernemu ułożeniu bloków pikseli nie mamy problemu z morą. W stosunku do wcześniejszych konstrukcji sensor z Fujifilm X-T1 może pracować do czułości ISO 51 200.

Japoński producent zdecydował się poszerzyć możliwości sterowania bezprzewodowego. Dzięki aplikacji Fujifilm Camera Remote możemy wykonywać zdjęcia przy użyciu smartfonówi i tabletów. W Fujifilm X-T1 możemy dotykowo sterować autofokusem, spustem migawki dla zdjęć i filmów, parametrami ekspozycji, ale także balansem bieli czy lampą błyskową. Zdjęcia możemy od razu przesyłać na nasze urządzenie mobilne. Łączność Wi-Fi umożliwia tworzenie zapasowej kopii danych aparatu na komputerze.

Na koniec warto wspomnieć o trzech obiektywach zmiennoogniskowych, które są odporne na warunki pogodowe. W czerwcu, jako pierwszy pojawi się, Fujinon XF 18-135mm f/3,5-5,6 OIS WR, następnie zobaczymy obiektywy Fujinon XF 16-55mm f/2,8 R OIS WR oraz Fujinon XF 50-140 mm f/2,8 R OIS WR.

W tym momencie nie znamy oficjalnej polskiej ceny za aparat. W Stanach Zjednoczonych ruszyła już przedsprzedaż. Najnowszy bezlustwerkowiec został wyceniony na 1700 dolarów. Fujifilm X-T1 będzie dostępny tylko w kolorze czarnym, a w tym momencie nie wiemy kiedy pojawi się na półkach sklepów. Poniżej zamieszczamy pełną specyfikację oraz informację prasową.

NazwaFujifilm X-T1
Typaparat systemowy
Efektywna rozdzielczość16,3 megapikseli
Sensor
  • APS-C (23.6 x 15.6 mm)
  • X-Trans CMOS II
  • procesor obrazu EXR II
Rozdzielczość
  • 4896 x 3264
  • 4896x2760,264 x 3264
  • 3456x2304
  • 3456x1944
  • 2496x1664
  • 2496x1408
  • 1664x1664
Formaty zapisu obrazu
  • JPEG
  • RAW
  • RAW+JPEG
Obiektyw
  • obiektywy systemu XF
  • crop 1.5x
Stabilizacja obrazutak, optyczna
Migawka1/4000s - 30s
Kompensacja ekspozycji+/- 3 EV co 1/3 EV
Metody pomiaru ostrości
  • Hybrydowy AF - detekcja kontrastu i detekcja fazy (matryca)
  • lampa wspomagająca
Tryby pracy autofocusa
  • pojedynczy
  • ciągły
  • wykrywanie twarzy
  • live view
Manual focustak
CzułośćISO 200 - ISO 6400, możliwość rozszerzenia o ISO 100, ISO 12800, ISO 25600 i ISO 51200
Zdjęcia seryjne8 kl/s
Rejestracja filmuFull HD 1920x1080 60p, 30p
Monitor LCD
  • 3-calowy
  • 1 040 000 punktów
Synchronizacja z lampą1/180 s
Lampa błyskowanie, gorąca stopka
Stopka akcesoriówtak
Wizjer
  • tak, elektroniczny
  • 100% krycia
  • w technologii OLED
  • 2,36 miliona punktów
Samowyzwalacztak, 2 lub 10 sekund
ZłączaUSB 2.0, Mini HDMI, złącze wężyka spustowego
Zasilanieakumulator litowo-jonowy NP-W126
Wydajność zasilania (zdjęcia)350 (wg. CIPA)
Funkcje indywidualne
  • Velvia
  • ASTIA
  • PROVIA
  • Monochrome
  • Sepia
  • PRO Neg.Std
  • PRO Neg.H
Wymiary129 x 90 x 47 mm
Waga440 g
Uwagiuszczelniony korpus, Wi-Fi
Ocena w teście DIWA79% (6)
Test Fotopolis18393

Informacja prasowa

Nowy aparat Fujifilm X-T1 z wymiennym obiektywem, najszybszym na świecie wizjerem oferującym podgląd w czasie rzeczywistym (opóźnienie 0,005 s) i rekordowym współczynnikiem powiększenia

Firma Fujifilm zapowiada premierę aparatu X-T1, będącego najnowszym uzupełnieniem wielokrotnie nagradzanej serii X. Jest to przypominający lustrzankę aparat z wymiennym obiektywem klasy premium, wyposażony w mechaniczne pokrętła i odporny na warunki pogodowe (po zamontowaniu odpornego na te warunki obiektywu z bagnetem X). Ponadto oferuje wszystkie korzyści znane z produktów spod znaku X, czyli kompaktowe rozmiary, doskonałą mobilność i szybkość działania. Nowo opracowany elektroniczny wizjer wyświetla obraz tak szybko, że niemal nie różni się od wizjera optycznego.

Rewolucyjny wizjer działający w czasie rzeczywistym

Dzięki połączeniu unikalnego widoku szerokokątnego i rekordowego wśród aparatów cyfrowych powiększenia (0,77x)(*1) elektroniczny wizjer zastosowany w modelu X-T1 zachwyci każdego amatora fotografii. Jednak tym, co go szczególnie wyróżnia, jest szybkość wyświetlania. Opóźnienie wynoszące zaledwie 0,005 s(*2), czyli 10-krotnie krótsze od opóźnienia spotykanego w tradycyjnych aparatach cyfrowych(*3), daje wrażenie prawdziwej bliskości z fotografowanymi obiektami.

Położenie wizjera względem osi optycznej obiektywu

Wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2,36 miliona punktów zastosowany w elektronicznym wizjerze aparatu X-T1 zapewnia wyraźny i bogaty w szczegóły podgląd fotografowanego obiektu, który sprawia wrażenie, jakby się używało tradycyjnego wizjera optycznego.

Oprócz najbardziej naturalnego i przejrzystego widoku w historii aparatów cyfrowych wizjer w tym modelu oferuje również rewolucyjne technologie wspomagające fotografowanie. Nowy graficzny interfejs użytkownika gwarantuje wyrazistość szczegółów oraz natychmiastowy podgląd ustawień, przez co korzystanie z aparatu jest prawdziwą przyjemnością.

Cztery tryby wyświetlania oferują korzyści niedostępne w przypadku wizjera optycznego:

Najszybszy na świecie autofokus

Idealny podgląd powinien iść w parze z odpowiednim autofokusem, za który w aparacie X-T1 odpowiada procesor EXR II oraz matryca X-Trans™ CMOS II(*4). Nowa matryca X-Trans™ ma wbudowany system autofokusa z detekcją fazową i oferuje rekordowy czas reakcji wynoszący zaledwie 0,08 s(*5), natomiast procesor EXR II gwarantuje błyskawiczną gotowość do pracy w czasie 0,5 s(*6), opóźnienie migawki rzędu 0,05 s i odstęp w wykonywaniu zdjęć wynoszący 0,5 s(*7). Ponadto w trybie zdjęć seryjnych aparat może rejestrować nawet 8 klatek na sekundę(*8), a ponieważ X-T1 to pierwszy model(*2) obsługujący karty pamięci SDXC UHS-II, zapis danych w trybie zdjęć seryjnych jest mniej więcej dwa razy szybszy niż w przypadku kart tradycyjnych(*9).

Wytrzymała konstrukcja odporna na warunki pogodowe

Aparat X-T1 nie tylko stylowo wygląda i jest przyjemny w obsłudze. Jest również tak wytrzymały, że sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Korpus aparatu został uszczelniony w około 80 miejscach, dzięki czemu jest odporny na kurz i wodę, i może pracować w zakurzonym i wilgotnym otoczeniu. Ponadto aparat jest odporny na mróz do -10 °C, zatem można go zabrać ze sobą w teren bez obaw o pogodę czy porę roku. Dodatkową ochronę na wolnym powietrzu zapewnia szkło hartowane zastosowane w wyświetlaczu LCD.

Opcjonalny pionowy uchwyt na baterie (VG-XT1) również ma wytrzymałą konstrukcję, więc po przyłączeniu go do korpusu aparatu XT-1 całość pozostaje odporna na działanie żywiołów.

Jako uzupełnienie aparatu X-T1 firma Fujifilm przygotowała także trzy odporne na warunki pogodowe obiektywy z zoomem, które pojawią się na rynku do końca 2014 r. (jako pierwszy w czerwcu zadebiutuje model XF 18-135 mm): XF 18-135 mm F3,5-5,6 R OIS WR, XF 16-55 mm F2,8 R OIS WR oraz XF 50-140 mm F2,8 R OIS WR.

Tradycyjny obsługa, nowoczesne działanie

Aparat X-T1 to potężne narzędzie w rękach fotografa, który ma do swojej dyspozycji pięć pokręteł mechanicznych na górnej płytce, dwa pokrętła sterujące z przodu i z tyłu oraz sześć w pełni konfigurowalnych przycisków funkcyjnych. Na górnej płytce aparatu umieszczono frezowane, aluminiowe, podwójne pokrętła do ustawiania czasu naświetlania, kompensacji ekspozycji, czułości ISO, trybu pomiaru i trybu napędu. Obrót każdego z pokręteł jest potwierdzany słyszalnym kliknięciem, a ich teksturowana powierzchnia usprawnia obsługę podczas przygotowywania ujęcia. Wartości ekspozycji są dobrze widoczne, ustawienia można sprawdzić jednym rzutem oka bez spoglądania na tylny wyświetlacz LCD, a pokrętła są idealnie rozmieszczone, tak aby umożliwić zmianę funkcji bez odrywania oka od wizjera. Uzupełnieniem tych elementów jest sześć konfigurowalnych przycisków funkcyjnych i dwa pokrętła sterujące z przodu i z tyłu aparatu, dzięki którym użytkownik może błyskawicznie wprowadzić wszystkie żądane ustawienia.

Zaawansowana matryca X Trans II i procesor EXR II

Aparat X-T1 jest wyposażony w tę samą matrycę X-Trans CMOS II, co uznany model X-E2. Matryca ta ogranicza występowanie prążków mory i błędne odwzorowania kolorów dzięki oryginalnej matrycy filtrów kolorów z mocno losowym rozmieszczeniem pikseli. W związku z tym nie jest konieczne zastosowanie optycznego filtra dolnoprzepustowego, który obniża rozdzielczość.

Procesor EXR II koryguje nawet częściowe rozmycia przy krawędziach obrazu, jak i rozmycie dyfrakcyjne spowodowane zwężeniem przysłony. O jakość obrazu dba ponadto optymalizator modulacji obiektywu opracowany dla aparatów z wymiennym obiektywem. Zastosowanie tej zaawansowanej technologii było możliwe dzięki temu, że obiektyw, matryca i procesor były rozwijane w sposób zintegrowany. Optymalizator dopasowuje się do optymalnej wydajności i indywidualnych cech każdego obiektywu, co pozwala uzyskać maksymalną zdolność rozdzielczą.

Najważniejsze zalety aparatu Fujifilm X-T1

Udoskonalony elektroniczny wizjer
1. Precyzyjny wizjer OLED o rozdzielczości 2,36 miliona punktów.
2. Rekordowe wśród aparatów cyfrowych powiększenie 0,77x(*1).
3. Szeroki kąt widzenia (38° po przekątnej, 31° w poziomie).
4. Ultraszybki wizjer działający w czasie rzeczywistym – opóźnienie 0,005 s(*2) (mniej niż 1/10 opóźnienia w dotychczasowych modelach)(*3).
5. Cztery tryby wyświetlania: pełny, normalny, podwójny i pionowy.
Tryb pełny: dane fotograficzne są wyświetlane w górnej i dolnej części ekranu, aby nie zasłaniać widoku.
Tryb podwójny: wyświetlany jest dodatkowy mały ekran umożliwiający sprawdzenie punktu ostrości z włączoną funkcją podświetlania ostrych obszarów kadru lub cyfrowego podziału obrazu Digital Split Image(*4).
Tryb normalny: pozwala użytkownikowi skupić się na kadrowaniu w trybie autofokusa, jednocześnie informując o zmieniających się warunkach fotografowania, przez co idealnie sprawdza się w fotografii sportowej i podczas innych dynamicznych wydarzeń.
Tryb portretowy: w trybie pełnym lub normalnym interfejs z danymi fotograficznymi jest obracany, gdy aparat jest trzymany pionowo.

Błyskawiczna reakcja i najszybszy na świecie autofokus

Rekordowo szybki autofokus reagujący w 0,08 s(*5) uzyskano dzięki opracowanemu przez firmę Fujifilm mechanizmowi detekcji fazowej w polu obrazowania. Procesor EXR II przetwarza obraz ponad dwukrotnie szybciej niż jego poprzednik, oferując gotowość do pracy w ciągu 0,5 s(*6), opóźnienie migawki rzędu 0,05 s i odstęp w wykonywaniu zdjęć wynoszący 0,5 s(*7).
W trybie zdjęć seryjnych, które można wykonywać z szybkością do 8 klatek na sekundę(*8), dostępny jest autofokus z detekcją fazową i autofokus przewidujący ruch obiektu.
X-T1 to pierwszy na świecie model obsługujący ultraszybkie karty pamięci SD UHS-II.

Konstrukcja odporna na warunki pogodowe

Korpus odporny na kurz i wodę uszczelniony w około 80 miejscach. Odporność na mróz do -10 °C.
Pionowy uchwyt na baterie VG-XT1 i trzy nowe obiektywy z zoomem również oferują ten sam stopień odporności na pogodę.

Wysoka rozdzielczość, niski poziom szumów i unikalna technologia odwzorowywania kolorów

Matryca APS-C X-Trans™ CMOS II 16,3 MPix(*4) z oryginalną matrycą filtrów kolorów ogranicza występowanie prążków mory i błędne odwzorowania kolorów bez konieczności stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego.
Wysoka rozdzielczość i niski poziom szumów porównywalne z modelami wyposażonymi w matryce pełnoklatkowe.
Autorska technologia przetwarzania obrazu zapewnia realistycznie odwzorowane kolory.
Modyfikacja konstrukcji matrycy umożliwiła zwiększenie czułości do ISO 51200(*10).
Optymalizator modulacji obiektywu pozwala wydobyć maksimum możliwości z każdego obiektywu.

Sztandarowa jakość wykonania i intuicyjna obsługa

Korpus z odlewu magnezu jest solidny i wytrzymały, a jednocześnie kompaktowy i lekki.
Precyzyjnie wykonane, aluminiowe podwójne pokrętła z nacięciami umożliwiają ustawienie czasu naświetlania, czułości ISO, kompensacji ekspozycji, trybu pomiaru i trybu napędu.
Korpus i uchwyt zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednią równowagę po zamontowaniu teleobiektywu lub obiektywu o dużej średnicy.
Bliźniacze pokrętła sterujące i sześć przycisków funkcyjnych daje pełną kontrolę i swobodę konfiguracji.
Precyzyjny, odchylany wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,04 miliona punktów jest wyposażony w elementy ze szkła hartowanego.

Akcesoria usprawniające fotografowanie

Odporny na warunki pogodowe pionowy uchwyt na baterie (VG-XT1) idealnie przylega do korpusu zarówno w pozycji normalnej, jak i pionowej. Na uchwycie umieszczono spust migawki, bliźniacze pokrętła sterujące, przyciski AE-L i AF-L, przycisk ułatwiający ustawianie ostrości i dźwignię blokady przycisków (w tym samym kierunku, co korpus).
Do aparatu dołączona jest lampa błyskowa EF-X8 (liczba przewodnia 11)(*11) z technologią Super Intelligent Flash firmy Fujifilm o kompaktowych rozmiarach dopasowanych do korpusu modelu X-T1.
Uchwyt pomocniczy (MHG-XT) ułatwia fotografowanie podczas korzystania z długiego obiektywu. Baterie i karta pamięci pozostają dostępne nawet po zamontowaniu uchwytu i podczas korzystania ze statywu. Ponadto uchwyt działa jak płytka szybkozłączki na statywie.

Udoskonalone funkcje bezprzewodowe

Darmowa aplikacja FUJIFILM Camera Remote z funkcją łączności bezprzewodowej umożliwia zdalne wykonywanie zdjęć przy użyciu smartfonów i tabletów.
Po zainstalowaniu aplikacji FUJIFILM Camera Remote można bezprzewodowo obsługiwać m.in. dotykowy autofokus, spust migawki dla zdjęć i filmów, czas naświetlania, przysłonę, kompensację ekspozycji, czułość ISO, tryby symulacji filmu, balans bieli, makro, samowyzwalacz oraz lampę błyskową.
Błyskawiczne przesyłanie danych i geotagowanie obrazów przy użyciu smartfonów i tabletów(*12).
Łączność Wi-FiŸ(*13) umożliwia ponadto bezprzewodowe tworzenie kopii zapasowej danych aparatu na komputerze(*14).

Interwał czasowy

Tryb rejestracji w odstępach umożliwia tworzenie sekwencji poklatkowych z odstępami co 1 sekundę przez maksymalnie 24 godziny (do 999 klatek).

*1: Najwyższy współczynnik powiększenia w wizjerze wśród aparatów cyfrowych. Badania przeprowadzone przez Fujifilm, stan na styczeń 2014 r. Powiększenie ok. 0,77x przy użyciu obiektywu 50 mm (odpowiednik formatu 35 mm) ustawionego na nieskończoność i -1,0 DP.
*2: Badania przeprowadzone przez Fujifilm, stan na styczeń 2014 r.
*3: W porównaniu z modelem FUJIFILM X-E2.
*4: X-Trans i Digital Split Image są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy FUJIFILM Corporation.
*5: Najszybszy autofokus wśród aparatów cyfrowych wyposażonych w matrycę APS-C lub większą. Pomiary przeprowadzone w styczniu 2014 r. przez Fujifilm zgodnie z wytycznymi CIPA przy użyciu aparatu X-T1 z obiektywem XF 14 mm F2,8 R w trybie wysokiej wydajności.
*6: Aparat z obiektywem XF 27 mm F2,8 w trybie wysokiej wydajności.
*7: Tryb MF.
*8: Tryb fotografowania AF-C.
*9: Tryb fotografowania RAW.
*10: Rozszerzona czułość wyjściowa.
*11: Przy czułości ISO 200. W przypadku czułości ISO 100 – liczba przewodnia 8 zgodnie z wytycznymi CIPA.
*12: Za jednym razem można przesłać do 30 zdjęć lub 2 GB danych.
*13: Wi-FiŸ jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wi-Fi Alliance.
*14: Funkcja wymaga zainstalowania darmowej aplikacji FUJIFILM PC AutoSave na komputerze użytkownika.

Lista akcesoriów do aparatu FUJIFILM X-T1:

  • Specjalny pokrowiec skórzany BLC-XT1 Nowość
  • Pionowy uchwyt na baterie VG-XT1 Nowość
  • Uchwyt MHG-XT Nowość
  • Zgodny ze wszystkimi obiektywami Fujinon z bagnetem X
  • Adapter do bagnetu M zapewnia zgodność z większą liczbą obiektywów
  • Cztery specjalne lampy błyskowe dostosowane do różnych wymagań (EF-X8 Nowość, EF-X20, EF-20, EF-42)
  • Filtry ochronne (PRF-39, PRF-52, PRF-58, PRF-62 i PRF-72 (dla modelu XF 10-24 mm F4 R OIS) Nowość)
  • Zdalny spust migawki RR-90
  • Mikrofon stereo MIC-ST1
  • Kabel zasilający CP-W126 Nowość
  • Zasilacz AC-9V Nowość
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Panasonic Lumix G97 i TZ99 - nowe nazwy, znane możliwości
Panasonic Lumix G97 i TZ99 - nowe nazwy, znane możliwości
Dość nieoczekiwanie Panasonic prezentuje nowe modele z nieco zapomnianych już serii aparatów systemowych i kompaktów. To jednak tylko marginalne usprawnienia znanych nam już dobrze...
4
Zimowy Cashback Canon w sklepie Fotoforma.pl - sprawdź aktualne promocje
Zimowy Cashback Canon w sklepie Fotoforma.pl - sprawdź aktualne promocje
Sklep Fotoforma informuje o zimowej akcji Canon Cashback. W ramach promocji, można uzyskać zwrot do 1500 zł na wybrane aparaty, obiektywy i akcesoria. A wszystkie zakupy objęte są...
20
Średnioformatowy kompakt Fujifilm na horyzoncie? Pierwsze donosy na temat GFX100RF
Średnioformatowy kompakt Fujifilm na horyzoncie? Pierwsze donosy na temat GFX100RF
Czyżby Fujifilm szykowało dla nas średnioformatowa wersję kultowego X100? Według plotek aparat zobaczymy już wiosną, choć może nie być on dokładnie tym, czego oczekuje większość...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj