Fujifilm X-T1 - bezlusterkowiec dla profesjonalistów

Autor: Patryk Wiśniewski

28 Styczeń 2014
Artykuł na: 23-28 minut
Fujifilm zaprezentowało kolejny zaawansowany bezlusterkowiec. Model oznaczony symbolem X-T1 został wyposażony w matrycę i procesor znane z X-E2. Różni się jednak znacznie pod względem konstrukcji (bardziej przypomina lustrzanki) oraz wizjerem, który ma być najlepszą tego typu konstrukcją wśród aparatów cyfrowych. Korpus i uchwyt zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić dobrą współpracę także z dużymi obiektywami.

Fujifilm systematycznie rozwija swoją linię bezlusterkowców. Do tej pory mogliśmy wybierać pomiędzy prostymi, konsumenckimi propozycjami jak X-A1 czy X-M1, a bardziej zaawansowanymi, czyli X-E2 oraz X-Pro1. Jednak żadna z tych konstrukcji nie była skierowana do najbardziej wymagających użytkowników. Brakowało uszczelnień, prędkość działania, możliwości doczepienia gripa z bateriami. Od dziś wszystkie te zarzuty są nieaktualne.

Czytaj także:Fujifilm Fujinon XF 56 mm f/1,2 R - super jasna portretówka

Najnowszy aparat to Fujifilm X-T1. Już na pierwszy rzut oka widać, że różni się od swoich starszych braci. Japoński producent zrezygnował z dalmierzowego sznytu, na rzecz stylizacji na tradycyjną lustrzankę jednoobiektywową. Wyraźny garb na górnej ściance kryje w sobie najbardziej zaawansowany wizjer elektroniczny, wśród dzisiejszych konstrukcji. Ekran OLED ma rozdzielczość 2,36 miliona punktów i oferuje rekordowe wśród aparatów cyfrowych powiększenie 0,77x. Wizjer zapewnia także szeroki kąt widzenia - 38 stopni po przekątnej i 31 stopni w poziomie. Najnowsza konstrukcja ma się wyróżniać aż 10-krotnie mniejszym opóźnieniem, dzięki czemu obraz ma być widoczny w czasie rzeczywistym. W X-T1 zmieniono także tryby wyświetlania informacji, o tym jak działają w praktyce przekonamy się w naszym teście.

Podobnie jak w przypadku X-E2 producent chwali się najszybszym na świecie autofokusem. Wszystko dzięki matrycy X-Trans CMOS II z pikselami detekcji fazy oraz procesorem EXR II. Ten duet w przypadku wcześniej wspomnianego bezlusterkowca Fujifilm nie wypadł tak dobrze jak zapowiadał producent, zobaczymy jak będzie w przypadku X-T1.

Bardzo ważną cechą aparatu Fujifilm X-T1 jest wytrzymała i uszczelniona obudowa. Korpus aparatu został uszczelniony w około 80 miejscach, dzięki czemu jest odporny na kurz, wodę oraz może pracować w temperaturach do -10 stopni Celsjusza. Ekran o rozdzielczości 1,04-miliona punktów został pokryty hartowanym szkłem, więc może wreszcie nie będzie to słabe ogniwo bezlusterkowców japońskiego producenta.

X-T1 oferuje dedykowany chwyt pionowy, do którego zmieścimy dodatkowe źródło zasilania. VG-XT1 został skonstruowany w taki sposób, aby zachował walory bezlusterkowca, jeśli chodzi o odporność.

Fujifilm X-T1 nie odbiega od swoich starszych braci w kwestii stylistki retro. Jeśli chodzi o względy ergonomiczne mamy połączenie współczesnej ergonomii, w postaci tylnej i przedniej tarczy nastaw. Producent jednak zachował ciągłość serii i większość podstawowych parametrów zmienimy przy pomocy mechanicznych tarcz nastawczych. Fani tego tradycyjnego sposobu pracy mogą ustawić: czas ekspozycji, korektę ekspozycji, czułość ISO oraz tryb pracy i pomiaru światła. Oprócz tego na korpusie znajduje się 6 przycisków, które użytkownik może zaprogramować według swoich potrzeb.

Sercem korpusu jest wcześniej już wspomniana matryca APS-C X-Trans CMOS II, która została wyposażona w czujniki detekcji fazy. Sensor ma rozdzielczość 16-megapikseli. Matryca oczywiście została pozbawiona filtra dolnoprzepustowego. Dzięki nierównomiernemu ułożeniu bloków pikseli nie mamy problemu z morą. W stosunku do wcześniejszych konstrukcji sensor z Fujifilm X-T1 może pracować do czułości ISO 51 200.

Japoński producent zdecydował się poszerzyć możliwości sterowania bezprzewodowego. Dzięki aplikacji Fujifilm Camera Remote możemy wykonywać zdjęcia przy użyciu smartfonówi i tabletów. W Fujifilm X-T1 możemy dotykowo sterować autofokusem, spustem migawki dla zdjęć i filmów, parametrami ekspozycji, ale także balansem bieli czy lampą błyskową. Zdjęcia możemy od razu przesyłać na nasze urządzenie mobilne. Łączność Wi-Fi umożliwia tworzenie zapasowej kopii danych aparatu na komputerze.

Na koniec warto wspomnieć o trzech obiektywach zmiennoogniskowych, które są odporne na warunki pogodowe. W czerwcu, jako pierwszy pojawi się, Fujinon XF 18-135mm f/3,5-5,6 OIS WR, następnie zobaczymy obiektywy Fujinon XF 16-55mm f/2,8 R OIS WR oraz Fujinon XF 50-140 mm f/2,8 R OIS WR.

W tym momencie nie znamy oficjalnej polskiej ceny za aparat. W Stanach Zjednoczonych ruszyła już przedsprzedaż. Najnowszy bezlustwerkowiec został wyceniony na 1700 dolarów. Fujifilm X-T1 będzie dostępny tylko w kolorze czarnym, a w tym momencie nie wiemy kiedy pojawi się na półkach sklepów. Poniżej zamieszczamy pełną specyfikację oraz informację prasową.

NazwaFujifilm X-T1
Typaparat systemowy
Efektywna rozdzielczość16,3 megapikseli
Sensor
  • APS-C (23.6 x 15.6 mm)
  • X-Trans CMOS II
  • procesor obrazu EXR II
Rozdzielczość
  • 4896 x 3264
  • 4896x2760,264 x 3264
  • 3456x2304
  • 3456x1944
  • 2496x1664
  • 2496x1408
  • 1664x1664
Formaty zapisu obrazu
  • JPEG
  • RAW
  • RAW+JPEG
Obiektyw
  • obiektywy systemu XF
  • crop 1.5x
Stabilizacja obrazutak, optyczna
Migawka1/4000s - 30s
Kompensacja ekspozycji+/- 3 EV co 1/3 EV
Metody pomiaru ostrości
  • Hybrydowy AF - detekcja kontrastu i detekcja fazy (matryca)
  • lampa wspomagająca
Tryby pracy autofocusa
  • pojedynczy
  • ciągły
  • wykrywanie twarzy
  • live view
Manual focustak
CzułośćISO 200 - ISO 6400, możliwość rozszerzenia o ISO 100, ISO 12800, ISO 25600 i ISO 51200
Zdjęcia seryjne8 kl/s
Rejestracja filmuFull HD 1920x1080 60p, 30p
Monitor LCD
  • 3-calowy
  • 1 040 000 punktów
Synchronizacja z lampą1/180 s
Lampa błyskowanie, gorąca stopka
Stopka akcesoriówtak
Wizjer
  • tak, elektroniczny
  • 100% krycia
  • w technologii OLED
  • 2,36 miliona punktów
Samowyzwalacztak, 2 lub 10 sekund
ZłączaUSB 2.0, Mini HDMI, złącze wężyka spustowego
Zasilanieakumulator litowo-jonowy NP-W126
Wydajność zasilania (zdjęcia)350 (wg. CIPA)
Funkcje indywidualne
  • Velvia
  • ASTIA
  • PROVIA
  • Monochrome
  • Sepia
  • PRO Neg.Std
  • PRO Neg.H
Wymiary129 x 90 x 47 mm
Waga440 g
Uwagiuszczelniony korpus, Wi-Fi
Ocena w teście DIWA79% (6)
Test Fotopolis18393

Informacja prasowa

Nowy aparat Fujifilm X-T1 z wymiennym obiektywem, najszybszym na świecie wizjerem oferującym podgląd w czasie rzeczywistym (opóźnienie 0,005 s) i rekordowym współczynnikiem powiększenia

Firma Fujifilm zapowiada premierę aparatu X-T1, będącego najnowszym uzupełnieniem wielokrotnie nagradzanej serii X. Jest to przypominający lustrzankę aparat z wymiennym obiektywem klasy premium, wyposażony w mechaniczne pokrętła i odporny na warunki pogodowe (po zamontowaniu odpornego na te warunki obiektywu z bagnetem X). Ponadto oferuje wszystkie korzyści znane z produktów spod znaku X, czyli kompaktowe rozmiary, doskonałą mobilność i szybkość działania. Nowo opracowany elektroniczny wizjer wyświetla obraz tak szybko, że niemal nie różni się od wizjera optycznego.

Rewolucyjny wizjer działający w czasie rzeczywistym

Dzięki połączeniu unikalnego widoku szerokokątnego i rekordowego wśród aparatów cyfrowych powiększenia (0,77x)(*1) elektroniczny wizjer zastosowany w modelu X-T1 zachwyci każdego amatora fotografii. Jednak tym, co go szczególnie wyróżnia, jest szybkość wyświetlania. Opóźnienie wynoszące zaledwie 0,005 s(*2), czyli 10-krotnie krótsze od opóźnienia spotykanego w tradycyjnych aparatach cyfrowych(*3), daje wrażenie prawdziwej bliskości z fotografowanymi obiektami.

Położenie wizjera względem osi optycznej obiektywu

Wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2,36 miliona punktów zastosowany w elektronicznym wizjerze aparatu X-T1 zapewnia wyraźny i bogaty w szczegóły podgląd fotografowanego obiektu, który sprawia wrażenie, jakby się używało tradycyjnego wizjera optycznego.

Oprócz najbardziej naturalnego i przejrzystego widoku w historii aparatów cyfrowych wizjer w tym modelu oferuje również rewolucyjne technologie wspomagające fotografowanie. Nowy graficzny interfejs użytkownika gwarantuje wyrazistość szczegółów oraz natychmiastowy podgląd ustawień, przez co korzystanie z aparatu jest prawdziwą przyjemnością.

Cztery tryby wyświetlania oferują korzyści niedostępne w przypadku wizjera optycznego:

Najszybszy na świecie autofokus

Idealny podgląd powinien iść w parze z odpowiednim autofokusem, za który w aparacie X-T1 odpowiada procesor EXR II oraz matryca X-Trans™ CMOS II(*4). Nowa matryca X-Trans™ ma wbudowany system autofokusa z detekcją fazową i oferuje rekordowy czas reakcji wynoszący zaledwie 0,08 s(*5), natomiast procesor EXR II gwarantuje błyskawiczną gotowość do pracy w czasie 0,5 s(*6), opóźnienie migawki rzędu 0,05 s i odstęp w wykonywaniu zdjęć wynoszący 0,5 s(*7). Ponadto w trybie zdjęć seryjnych aparat może rejestrować nawet 8 klatek na sekundę(*8), a ponieważ X-T1 to pierwszy model(*2) obsługujący karty pamięci SDXC UHS-II, zapis danych w trybie zdjęć seryjnych jest mniej więcej dwa razy szybszy niż w przypadku kart tradycyjnych(*9).

Wytrzymała konstrukcja odporna na warunki pogodowe

Aparat X-T1 nie tylko stylowo wygląda i jest przyjemny w obsłudze. Jest również tak wytrzymały, że sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Korpus aparatu został uszczelniony w około 80 miejscach, dzięki czemu jest odporny na kurz i wodę, i może pracować w zakurzonym i wilgotnym otoczeniu. Ponadto aparat jest odporny na mróz do -10 °C, zatem można go zabrać ze sobą w teren bez obaw o pogodę czy porę roku. Dodatkową ochronę na wolnym powietrzu zapewnia szkło hartowane zastosowane w wyświetlaczu LCD.

Opcjonalny pionowy uchwyt na baterie (VG-XT1) również ma wytrzymałą konstrukcję, więc po przyłączeniu go do korpusu aparatu XT-1 całość pozostaje odporna na działanie żywiołów.

Jako uzupełnienie aparatu X-T1 firma Fujifilm przygotowała także trzy odporne na warunki pogodowe obiektywy z zoomem, które pojawią się na rynku do końca 2014 r. (jako pierwszy w czerwcu zadebiutuje model XF 18-135 mm): XF 18-135 mm F3,5-5,6 R OIS WR, XF 16-55 mm F2,8 R OIS WR oraz XF 50-140 mm F2,8 R OIS WR.

Tradycyjny obsługa, nowoczesne działanie

Aparat X-T1 to potężne narzędzie w rękach fotografa, który ma do swojej dyspozycji pięć pokręteł mechanicznych na górnej płytce, dwa pokrętła sterujące z przodu i z tyłu oraz sześć w pełni konfigurowalnych przycisków funkcyjnych. Na górnej płytce aparatu umieszczono frezowane, aluminiowe, podwójne pokrętła do ustawiania czasu naświetlania, kompensacji ekspozycji, czułości ISO, trybu pomiaru i trybu napędu. Obrót każdego z pokręteł jest potwierdzany słyszalnym kliknięciem, a ich teksturowana powierzchnia usprawnia obsługę podczas przygotowywania ujęcia. Wartości ekspozycji są dobrze widoczne, ustawienia można sprawdzić jednym rzutem oka bez spoglądania na tylny wyświetlacz LCD, a pokrętła są idealnie rozmieszczone, tak aby umożliwić zmianę funkcji bez odrywania oka od wizjera. Uzupełnieniem tych elementów jest sześć konfigurowalnych przycisków funkcyjnych i dwa pokrętła sterujące z przodu i z tyłu aparatu, dzięki którym użytkownik może błyskawicznie wprowadzić wszystkie żądane ustawienia.

Zaawansowana matryca X Trans II i procesor EXR II

Aparat X-T1 jest wyposażony w tę samą matrycę X-Trans CMOS II, co uznany model X-E2. Matryca ta ogranicza występowanie prążków mory i błędne odwzorowania kolorów dzięki oryginalnej matrycy filtrów kolorów z mocno losowym rozmieszczeniem pikseli. W związku z tym nie jest konieczne zastosowanie optycznego filtra dolnoprzepustowego, który obniża rozdzielczość.

Procesor EXR II koryguje nawet częściowe rozmycia przy krawędziach obrazu, jak i rozmycie dyfrakcyjne spowodowane zwężeniem przysłony. O jakość obrazu dba ponadto optymalizator modulacji obiektywu opracowany dla aparatów z wymiennym obiektywem. Zastosowanie tej zaawansowanej technologii było możliwe dzięki temu, że obiektyw, matryca i procesor były rozwijane w sposób zintegrowany. Optymalizator dopasowuje się do optymalnej wydajności i indywidualnych cech każdego obiektywu, co pozwala uzyskać maksymalną zdolność rozdzielczą.

Najważniejsze zalety aparatu Fujifilm X-T1

Udoskonalony elektroniczny wizjer
1. Precyzyjny wizjer OLED o rozdzielczości 2,36 miliona punktów.
2. Rekordowe wśród aparatów cyfrowych powiększenie 0,77x(*1).
3. Szeroki kąt widzenia (38° po przekątnej, 31° w poziomie).
4. Ultraszybki wizjer działający w czasie rzeczywistym – opóźnienie 0,005 s(*2) (mniej niż 1/10 opóźnienia w dotychczasowych modelach)(*3).
5. Cztery tryby wyświetlania: pełny, normalny, podwójny i pionowy.
Tryb pełny: dane fotograficzne są wyświetlane w górnej i dolnej części ekranu, aby nie zasłaniać widoku.
Tryb podwójny: wyświetlany jest dodatkowy mały ekran umożliwiający sprawdzenie punktu ostrości z włączoną funkcją podświetlania ostrych obszarów kadru lub cyfrowego podziału obrazu Digital Split Image(*4).
Tryb normalny: pozwala użytkownikowi skupić się na kadrowaniu w trybie autofokusa, jednocześnie informując o zmieniających się warunkach fotografowania, przez co idealnie sprawdza się w fotografii sportowej i podczas innych dynamicznych wydarzeń.
Tryb portretowy: w trybie pełnym lub normalnym interfejs z danymi fotograficznymi jest obracany, gdy aparat jest trzymany pionowo.

Błyskawiczna reakcja i najszybszy na świecie autofokus

Rekordowo szybki autofokus reagujący w 0,08 s(*5) uzyskano dzięki opracowanemu przez firmę Fujifilm mechanizmowi detekcji fazowej w polu obrazowania. Procesor EXR II przetwarza obraz ponad dwukrotnie szybciej niż jego poprzednik, oferując gotowość do pracy w ciągu 0,5 s(*6), opóźnienie migawki rzędu 0,05 s i odstęp w wykonywaniu zdjęć wynoszący 0,5 s(*7).
W trybie zdjęć seryjnych, które można wykonywać z szybkością do 8 klatek na sekundę(*8), dostępny jest autofokus z detekcją fazową i autofokus przewidujący ruch obiektu.
X-T1 to pierwszy na świecie model obsługujący ultraszybkie karty pamięci SD UHS-II.

Konstrukcja odporna na warunki pogodowe

Korpus odporny na kurz i wodę uszczelniony w około 80 miejscach. Odporność na mróz do -10 °C.
Pionowy uchwyt na baterie VG-XT1 i trzy nowe obiektywy z zoomem również oferują ten sam stopień odporności na pogodę.

Wysoka rozdzielczość, niski poziom szumów i unikalna technologia odwzorowywania kolorów

Matryca APS-C X-Trans™ CMOS II 16,3 MPix(*4) z oryginalną matrycą filtrów kolorów ogranicza występowanie prążków mory i błędne odwzorowania kolorów bez konieczności stosowania optycznego filtra dolnoprzepustowego.
Wysoka rozdzielczość i niski poziom szumów porównywalne z modelami wyposażonymi w matryce pełnoklatkowe.
Autorska technologia przetwarzania obrazu zapewnia realistycznie odwzorowane kolory.
Modyfikacja konstrukcji matrycy umożliwiła zwiększenie czułości do ISO 51200(*10).
Optymalizator modulacji obiektywu pozwala wydobyć maksimum możliwości z każdego obiektywu.

Sztandarowa jakość wykonania i intuicyjna obsługa

Korpus z odlewu magnezu jest solidny i wytrzymały, a jednocześnie kompaktowy i lekki.
Precyzyjnie wykonane, aluminiowe podwójne pokrętła z nacięciami umożliwiają ustawienie czasu naświetlania, czułości ISO, kompensacji ekspozycji, trybu pomiaru i trybu napędu.
Korpus i uchwyt zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednią równowagę po zamontowaniu teleobiektywu lub obiektywu o dużej średnicy.
Bliźniacze pokrętła sterujące i sześć przycisków funkcyjnych daje pełną kontrolę i swobodę konfiguracji.
Precyzyjny, odchylany wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,04 miliona punktów jest wyposażony w elementy ze szkła hartowanego.

Akcesoria usprawniające fotografowanie

Odporny na warunki pogodowe pionowy uchwyt na baterie (VG-XT1) idealnie przylega do korpusu zarówno w pozycji normalnej, jak i pionowej. Na uchwycie umieszczono spust migawki, bliźniacze pokrętła sterujące, przyciski AE-L i AF-L, przycisk ułatwiający ustawianie ostrości i dźwignię blokady przycisków (w tym samym kierunku, co korpus).
Do aparatu dołączona jest lampa błyskowa EF-X8 (liczba przewodnia 11)(*11) z technologią Super Intelligent Flash firmy Fujifilm o kompaktowych rozmiarach dopasowanych do korpusu modelu X-T1.
Uchwyt pomocniczy (MHG-XT) ułatwia fotografowanie podczas korzystania z długiego obiektywu. Baterie i karta pamięci pozostają dostępne nawet po zamontowaniu uchwytu i podczas korzystania ze statywu. Ponadto uchwyt działa jak płytka szybkozłączki na statywie.

Udoskonalone funkcje bezprzewodowe

Darmowa aplikacja FUJIFILM Camera Remote z funkcją łączności bezprzewodowej umożliwia zdalne wykonywanie zdjęć przy użyciu smartfonów i tabletów.
Po zainstalowaniu aplikacji FUJIFILM Camera Remote można bezprzewodowo obsługiwać m.in. dotykowy autofokus, spust migawki dla zdjęć i filmów, czas naświetlania, przysłonę, kompensację ekspozycji, czułość ISO, tryby symulacji filmu, balans bieli, makro, samowyzwalacz oraz lampę błyskową.
Błyskawiczne przesyłanie danych i geotagowanie obrazów przy użyciu smartfonów i tabletów(*12).
Łączność Wi-FiŸ(*13) umożliwia ponadto bezprzewodowe tworzenie kopii zapasowej danych aparatu na komputerze(*14).

Interwał czasowy

Tryb rejestracji w odstępach umożliwia tworzenie sekwencji poklatkowych z odstępami co 1 sekundę przez maksymalnie 24 godziny (do 999 klatek).

*1: Najwyższy współczynnik powiększenia w wizjerze wśród aparatów cyfrowych. Badania przeprowadzone przez Fujifilm, stan na styczeń 2014 r. Powiększenie ok. 0,77x przy użyciu obiektywu 50 mm (odpowiednik formatu 35 mm) ustawionego na nieskończoność i -1,0 DP.
*2: Badania przeprowadzone przez Fujifilm, stan na styczeń 2014 r.
*3: W porównaniu z modelem FUJIFILM X-E2.
*4: X-Trans i Digital Split Image są znakami towarowymi lub zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy FUJIFILM Corporation.
*5: Najszybszy autofokus wśród aparatów cyfrowych wyposażonych w matrycę APS-C lub większą. Pomiary przeprowadzone w styczniu 2014 r. przez Fujifilm zgodnie z wytycznymi CIPA przy użyciu aparatu X-T1 z obiektywem XF 14 mm F2,8 R w trybie wysokiej wydajności.
*6: Aparat z obiektywem XF 27 mm F2,8 w trybie wysokiej wydajności.
*7: Tryb MF.
*8: Tryb fotografowania AF-C.
*9: Tryb fotografowania RAW.
*10: Rozszerzona czułość wyjściowa.
*11: Przy czułości ISO 200. W przypadku czułości ISO 100 – liczba przewodnia 8 zgodnie z wytycznymi CIPA.
*12: Za jednym razem można przesłać do 30 zdjęć lub 2 GB danych.
*13: Wi-FiŸ jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wi-Fi Alliance.
*14: Funkcja wymaga zainstalowania darmowej aplikacji FUJIFILM PC AutoSave na komputerze użytkownika.

Lista akcesoriów do aparatu FUJIFILM X-T1:

  • Specjalny pokrowiec skórzany BLC-XT1 Nowość
  • Pionowy uchwyt na baterie VG-XT1 Nowość
  • Uchwyt MHG-XT Nowość
  • Zgodny ze wszystkimi obiektywami Fujinon z bagnetem X
  • Adapter do bagnetu M zapewnia zgodność z większą liczbą obiektywów
  • Cztery specjalne lampy błyskowe dostosowane do różnych wymagań (EF-X8 Nowość, EF-X20, EF-20, EF-42)
  • Filtry ochronne (PRF-39, PRF-52, PRF-58, PRF-62 i PRF-72 (dla modelu XF 10-24 mm F4 R OIS) Nowość)
  • Zdalny spust migawki RR-90
  • Mikrofon stereo MIC-ST1
  • Kabel zasilający CP-W126 Nowość
  • Zasilacz AC-9V Nowość
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania...
Instax prezentuje prawdopodobnie najlepszą i najbardziej zaawansowaną konstrukcję ze swojej oferty aparatów natychmiastowych. Wide Evo łączy funkcję aparatu i drukarki do smartfona,...
19
Zimowy Cashback Sony - ostatnia szansa na zakupy!
Zimowy Cashback Sony - ostatnia szansa na zakupy!
Jeszcze tylko do końca stycznia możecie skorzystać z zimowej oferty Cashback na aparaty i obiektywy Sony E. Ale to nie jedyna zimowa promocja.
3
Leica SL3-S - najbardziej uniwersalna Leica dotychczas
Leica SL3-S - najbardziej uniwersalna Leica dotychczas
Leica prezentuje wreszcie aparat, który ma być konkurencją dla wszechstronnych pełnoklatkowych korpusów konkurencji do pracy foto-wideo. Model SL3-S ma 24-megapikselową, stabilizowaną...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)