Sony SLT-A99 - test

Sony SLT-A99 to flagowy korpus japońskiego producenta. Magnezowa obudowa, uszczelnienia, a przede wszystkim pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, to główne atuty tego korpusu. Te wszystkie elementy oraz cena stawiają A99 obok profesjonalnych lustrzanek innych producentów. Czy nowa propozycja japońskiego producenta, wyposażona w wizjer elektroniczny, będzie w stanie nawiązać równą walkę z Canonem EOS 5D Mark III czy Nikonem D800?

Autor: Patryk Wiśniewski

30 Listopad 2012
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści


Sony SLT-A99 to długo oczekiwany następca flagowej lustrzanki Sony z matrycą w rozmiarze 36x24mm. Sony A900 był pierwszą Alfą dla zawodowców wyposażoną w tego typu przetwornik. To, co na pewno łączy oba aparat, to magnezowa obudowa, uszczelnienia oraz rozdzielczość matrycy. Sporo je jednak dzieli od siebie.

Sony A99 jest konstrukcją bardzo odważną - ze względu na zastosowanie półprzezroczystego lustra, wizjera elektronicznego oraz standardowej gorącej stopki . Półprzezroczyste lustro zabiera nam 1/3 EV światła, ma jednak swoje zalety w postaci szybkiego autofokusa w trybie Live View oraz w trakcie filmowania. W zestawie handlowym otrzymujemy przejściówkę umożliwiającą podpięcie lamp z minoltowską stopką. Zagadką pozostaje wizjer elektroniczny. W tańszych propozycjach radził sobie bardzo dobrze, ale jak wypadnie na tle dużych i jasnych wizjerów konkurencji?



Najbliższa konkurencja Sony SLT-A99 to oczywiście Canon EOS 5D Mark III oraz Nikon D800. Nie zapominajmy także o ostatniej ofensywie pełnoklatkowej, czyli aparatach: Nikon D600, Canon EOS 6D, czy Sony RX1. Jak na ich tle zaprezentuje się flagowy korpus SLT japońskiego producenta?

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania


 


]

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (12)