Huawei P20 Pro - test

Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona. Sprawdzamy czy nareszcie doczekaliśmy się pełnoprawnego zastępstwa dla zwykłych aparatów.

Autor: Maciej Luśtyk

15 Czerwiec 2018
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Od czasu zawiązania współpracy z Leiką w 2016 roku, Huawei stara się dostarczać jak najlepszych rozwiązań z zakresu “mobilnego” obrazowania i konkurować z dotychczasowymi liderami w postaci Samsunga i Apple. Huawei jako pierwszy z producentów pokazał smartfona z dwoma modułami aparatów (model P9), czym niejako wyznaczył nowe rynkowe trendy, a pokazany rok temu Huawei P10 jeszcze udoskonalał konstrukcję. Mimo to, ciągle nie było to coś, co w znacznym stopniu wyprzedzałoby dokonania rynkowych rywali.

Wygląda jednak na to, że właśnie się to zmienia. Wyposażony w 3 moduły aparatów Huawei P20 Pro oferować ma zupełnie inne doznania w kwestii fotografowania smartfonem, a to ze względu na zaawansowane systemy rozpoznawania obrazu oraz technologię łączenia informacji dostarczanych przez wszystkie trzy aparaty, która pozwolić ma na przekroczenie barier, których do tej pory nie mogły pokonać fotograficzne smartfony, w tym między innymi pozwolić na nieskrępowaną pracę w słabym świetle.

Na aparat modelu P20 Pro składają się trzy aparaty - kolorowa, 40-megapikselowa matryca o rozmiarz 1/1.7 cala z obiektywem 27 mm o świetle f/1.8, monochromatyczny moduł o rozdzielczości 20 Mp z obiektywem o jasności f/1.6 oraz teleobiektyw 80 mm f/2.4 współpracujący z matrycą o rozdzielczości 8 Mp. Otrzymujemy też 24-megapikselowy aparat do selfie.

Jednymi słowy usatysfakcjonowani powinni być zarówno amatorzy tradycyjnej fotografii, jak i instagramowi blogerzy. Warto przy tym wspomnieć, że smartfon pozwala na rejestrację zdjęć w formacie RAW oraz nagrywanie filmów 4K z prędkością 30 kl./s.

Najnowszy flagowiec Huawei to także imponująca podstawowa specyfikacja. Otrzymujemy 8-rdzeniowy procesor Kirin 970 z układem graficznym Mali-G72 MP12 i “neuronowym” układem NPU, 6 GB RAM-u, 6,1-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD 1080 x 2240 px i zagęszczeniu pikseli 408 PPI, baterię o pojemności 4000 mAh oraz 128 GB przestrzeni dyskowej. Całość wspierana systemem Android 8.1.

Na polskim rynku za telefon zapłacimy 3499 zł.

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Oppo Find X8 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find X8 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Flagowy smartfon Oppo powraca na polski rynek po dwóch latach nieobecności i obiecuje innowacyjny system obrazowania. Wszystko dzięki połączeniu zaawansowanych aparatów z możliwościami...
41
Sony Xperia 1 VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sony Xperia 1 VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy flagowiec Sony wprowadza szereg usprawnień i oferuje bardzo praktyczny zakres ogniskowych w aparatach. W parze z warstwową matrycą i technologiami zaczerpniętymi z aparatów...
21
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)