Canon EOS 1200D - Menu i tryby odtwarzania

Canon EOS 1200D to bezpośredni następca modelu 1100D. Sercem najnowszej konsumenckiej lustrzanki japońskiego producenta jest 18-megapikselowa matryca w rozmiarze APS-C, którą wspiera procesor obróbki obrazu Canon DIGIC 4. Za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest 9-punktowy system autofokusa. Oprócz fotografowania najnowszym Canonem możemy również filmować.

Autor: Marcin Grabowiecki

4 Kwiecień 2014
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Menu

Menu w Canonie EOS 1200D wygląda bardzo podobnie do innych lustrzanek tego producenta. Składa się ono z czterech części oznaczonych różnymi kolorami (czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym). Poruszamy się po nim za pomocą nawigatora i tarczy nastaw. Zakładki możemy zmieniać zarówno za pomocą nawigatora jak i tarczy nastaw. Po konkretnych opcjach poruszamy się tylko za pomocą nawigatora. Wybór funkcji zatwierdzamy przyciskiem SET.

menu

Odtwarzanie zdjęć

Jeśli chodzi o odtwarzanie zdjęć to dostajemy wszystko co jest nam potrzebne do ich swobodnego przeglądania. Przycisk DISP. służy do zmiany ilości wyświetlanych informacji. Do dyspozycji mamy: samo zdjęcie, zdjęcie z podstawowymi parametrami, miniatura z histogramem i informacjami oraz miniatura z histogramem RGB i informacjami. Nie zabrakło także alarmu prześwietleń. Powiększone fragmenty zdjęć możemy przewijać za pomocą tarczy nastaw.

zmiana wyświetlanej informacji - przycisk DISP.

Przyciski z symbolem lupy umożliwiają powiększanie zdjęć i wyświetlanie 4 lub 9 miniatur. Przydatna byłaby możliwość wyświetlania większej ilości miniatur, której zabrakło. Podczas powiększania zdjęć w prawym dolnym rogu wyświetlany jest prostokąt symbolizujący obszar zdjęcia z zaznaczonym obszarem, który powiększyliśmy. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się za pomocą nawigatora.

powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Podsumowanie

Menu w Canonie EOS 1200D jest przejrzyście zaprojektowane. Chociaż liczba zakładek i poszczególnych opcji jest duża to poruszania się po nich można szybko się nauczyć.

W kwestii odtwarzania warto podkreślić możliwość przewijania powiększeń, wyświetlania alarmu prześwietleń i histogramu. Minusem jest brak możliwości wyświetlania większej ilości miniaturek.

+ histogram

+ alarm prześwietleń

+ przewijanie powiększeń

- brak możliwość wyświetlania większej niż 9 ilości miniatur

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Ergonomia funkcje przycisków

4. Budowa i obsługa

5. Menu i tryby odtwarzania

6. Fotografowanie

7. Jakość zdjęć

8. Osiągi matrycy

9. Podsumowanie

10. Zdjęcia do pobrania

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)