Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Canon EOS 1200D to bezpośredni następca modelu 1100D. Sercem najnowszej konsumenckiej lustrzanki japońskiego producenta jest 18-megapikselowa matryca w rozmiarze APS-C, którą wspiera procesor obróbki obrazu Canon DIGIC 4. Za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest 9-punktowy system autofokusa. Oprócz fotografowania najnowszym Canonem możemy również filmować.
Szum
W kwestii szumu osiągi Canona EOS 1200D są bardzo dobre do czułości ISO 800. Od ISO 1600 w obrazie pojawiają się kolorowe przebarwienia. Za ostatnią używalną czułość uznaliśmy ISO 3200. Na ISO 6400 obraz jest już dość mocno zniszczony.
Reprodukcja szczegółów
Dzięki 18-megapikselowej matrycy Canon EOS 1200D oferuje bardzo dobrą reprodukcję szczegółów. Najlepszą jakość osiągnęliśmy na czułościach ISO 100-400. NA ISO 800 jakość obrazu nieznacznie się pogarsza, jednak nawet ISO 1600 jest na bardzo dobrym poziomie. Po przekroczeniu czułości ISO 3200 czytelność szczegółów spada drastycznie, ale w ostatecznośći możemy się pokusić o włączenie ISO 6400.
Reprodukcja kolorów
Canon EOS 1200D poprawnie reprodukuje kolory. Bardzo dobre rezultaty osiągnął zarówno przy świetle dziennym i jarzeniowym, jak i w trudniejszym do interpretacji świetle mieszanym. W warunkach studyjnych nie poradził sobie za dobrze ze światłem żarowym. Zaobserwowaliśmy dość wyraźną ciepłą dominantę.
Podsumowanie
W kwestii jakości zdjęć i poziomu szumu Canon D1200 prezentuje bardzo dobre wyniki do czułości ISO 800. Nie można się również przyczepić do reprodukcji szczegółów, która soi na wysokim poziomie. Za ostatnią użyteczną czułość uznaliśmy ISO 3200, co jest dobrym wynikiem.
Aparat nie ma problemów z reprodukcją kolorów. Na plus należy mu zaliczyć poprawną reprodukcję przy świetle mieszanym. Minusem jest ciepła dominanta w światłe żarowym.
+ niski poziom szumu do ISO 3200
+ poprawna reprodukcja szczegółów do ISO 1600
+ poprawna reprodukcja kolorów
- automatyczny balans bieli przy świetle żarowym
3. Ergonomia funkcje przycisków