Canon PowerShot G1 X Mark III - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
6
Ergonomia:
7.5
Cena / Jakość:
5
Wydajność:
5.5
Funkcjonalność:
6.5
Marka:
Canon
Nasza ocena:

78%

Matryca APS-C, stabilizowany zoom, szybki autofocus - to tylko kilka rozwiązań, które zamknięto w niewielkim body. Sprawdźmy, czy G1 X Mark III to kompakt na jaki czekaliśmy.

Autor: Michał Chrzanowski

2 Styczeń 2018
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Na pierwszy rzut oka najnowszy reprezentant rodziny PowerShot ma wszystko, by przekonać do siebie wymagających użytkowników. Zresztą jak obiecuje sam producent, jest to „idealny wybór dla osób, którym zależy na połączeniu kompaktowej konstrukcji i jakości zdjęć znanej z lustrzanek“.

We wnętrzu G1 X Mark III znajdziemy większą niż u poprzednika, 24-megapikselową matrycę formatu APS-C wspieraną najnowszą generacją procesora DIGIC 7. Fotografować będziemy mogli w zakresie ISO 100-25 600, z maksymalną prędkością 7 kl./s (pełne wsparcie AF) lub 9 kl./s (zablokowany AF na pierwsze ujęcie). Poza tym G1 X Mark III to także technologia Dual Pixel CMOS AF i usprawniona optyka, czyli zoom o ekwiwalencie 24-72 mm i zmiennym świetle f/2.8-5.6.

Uwagę zwraca też zaawansowana ergonomia kompaktowego i uszczelnionego korpusu, wbudowany wizjer elektroniczny o rozdzielczości z 2,36 mln pikseli, w pełni obracany i odchylany 3-calowy dotykowy ekran (1 040 000 punktów) oraz system 5-osiowej dynamicznej stabilizacji obrazu (Advanced Dynamic IS).

Nowy kompakt Canona nie jest jednak tani (4750 zł), nie brakuje mu też konkurentów. Najbliższym rywalem jest Leica X Vario i popularny Panasonic Lumix LX100. Wymagający użytkownicy mogą także swój wzrok skierować w stronę Fujifilm X100F lub Ricoh GR II. Warto jednak zaznaczyć, że w tych dwóch przypadkach mamy do czynienia z obiektywami stałoogniskowymi. Nie możemy też zapominać o kompaktach z 1-calową matrycą, jak chociażby Sony Cyber-Shot RX100 V, czy Panasonic Lumix TZ100.

W zestawie handlowym - poza aparatem - otrzymamy także:

  • Dekiel na obiektyw
  • Pasek dekla na obiektyw
  • Pasek na szyję NS-DC12
  • Adaptery pasków (dla NS-DC12)
  • Akumulator NB-13L
  • Ładowarkę CB-2LHE
  • Przewód zasilający AC
  • Zestaw instrukcji obsługi (przewodnik wprowadzający)
Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły