Fukcje dodatkowe

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
7
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Canon
Nasza ocena:

78%

EOS M6 to następca konsumenckiego modelu M3, który ze względu na dobry stosunek jakości do ceny cieszył się dużą popularnością wśród fotoamatorów. Co oferuje nowy model i jak wypada na tle konkurencji? Przekonajmy się!

Autor: Maciej Luśtyk

9 Czerwiec 2017
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Funkcje dodatkowe

Wśród funkcji dodatkowych aparatu należy wymienić przede wszystkim moduł łączności Wi-Fi, który pozwoli nam zdalnie sterować ustawieniami aparatu i przesyłać zdjęcia na urządzenia mobilne. Ale nie tylko. Canon jako jeden z niewielu producentów zdaje sobie sprawę ze znaczenia tej funkcji i oprócz standardowej możliwości zsynchronizowania aparatu ze smartfonem, lub tabletem pozwala także na połączenie z innym aparatem, wysłanie zdjęć do drukarki, lub do połączonego z siecią komputera.

Samo parowanie urządzeń przebiega bezproblemowo, kilkukrotnie zdarzyło nam się jednak zerwanie połączenia w trakcie korzystania z aplikacji. Nie było to jednak nagminne. Możliwości aplikacji już dobrze znamy z wcześniej testowanych aparatów. Niestety mimo możliwości manualnego sterowania czasem migawki, przysłoną oraz czułością ISO, nadal próba ustawienia ostrości za pomocą aplikacją wiąże się z pewną frustracją. Nie możemy też na przykład zmieniać trybu pomiaru światła czy nawet wyzwolić rejestracji filmów. Obserwujemy też dość duże "lagi" w przypadku podglądu obrazu na smartfonie. Miejmy nadzieję, że w przyszłości ulegnie to zmianie.

Tak więc łączność mobilna pozostawia mieszane uczucia. Otrzymujemy bogate możliwości przesyłania zdjęć, ale kwestia zdalnego sterowania aparatem nieco rozczarowuje.

Aparat oferuje także tryb efektów specjalnych. Ten nie jest zbyt bogaty - otrzymujemy raptem 9 efektów, które na tle chociażby Instagrama nie są zbyt atrakcyjne. Mamy też możliwość wykonywania zdjęć HDR, niestety nie mamy nad nimi żadnej kontroli. Aparat zawsze wykonuje 3 ujęcia i automatycznie łączy je w jeden obraz. Brakuje nam też trybów panoramy czy podwójnej ekspozycji.

Ziarnisty czarno-biały

Soft Focus

Rybie oko

Pogrubienie artystyczne

Akwarela

Aparat zabawka

Efekt miniatury (tilt-shift)

Otrzymujemy także znaną już chociażby z modelu EOS M5 funkcję Creative Assist, która pomóc ma w uzyskaniu zamierzonych efektów początkującym poprzez przypisanie ustawień ostrości, ekspozycji, kontrastu, nasycenia czy tinty do ikonek z boku ekranu. Zupełnym amatorom może ona przypaść do gustu, ale raczej nie będzie nazbyt często wykorzystywana. Początkujący chętniej skorzystają zapewne z trybu auto, a osoby które starają się fotografować świadomie będą chciały nauczyć się właściwych zależności między ustawieniami parametrów ekspozycji, a efektami na zdjęciach niż bawić się zestawem ikonek.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
63
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)