Tu wygrywają pozytywne emocje. Oto zdjęcia nagrodzone w konkursie Jasna Strona Kadru 2017

Autor: Maciej Luśtyk

30 Październik 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Jasna Strona Kadru, którego celem jest promocja pozytywnych wartości. Nagrodę główną w postaci aparatu Canon EOS M6 zdobyła Elwira Kruszelnicka.

Konkurs Jasna Strona Kadru co roku nagradza zdjęcia, które ukazują pozytywne aspekty życia społecznego i ciekawe relacje, napotkane tak w życiu codziennym, jak i w podróży. Jak mówią organizatorzy, celem konkursu jest promowanie poprzez pozytywną fotografię takich wartości jak miłość, pokój, szacunek, integracja, ochrona życia i środowiska naturalnego, wolontariat jak również każda gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Nagroda główna im. Dawida Korneckiego

W tym roku główną nagrodę zdobyła Elwira Kruszelnicka za zdjęcie przedstawiające kilkuletniego, żyjącego na co dzień w mieście chłopca, który po raz pierwszy miał możliwość uczestniczenia w dojeniu krowy. Za ten naturalny, ukazujący magię codzienności kadr autorka otrzyma aparat bezlusterkowy Canon EOS M6 wraz z obiektywem EF-M 15-45 mm f/3.5-6.3 IS STM.

fot. Elwira Kruszelnicka, "Mleczna przygoda". Nagroda główna im. Dawida Korneckiego

Jury konkursu przyznało także cztery wyróżnienia, których laureaci otrzymają drukarki Canon Selphy CP1300. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Agnieszka Piktas, Piotr Chrobota, Szymon Muszański i Andrzej Mikulski. Nagrodzone zdjęcia możecie zobaczyć poniżej.

fot. Agnieszka Piktas, "A gdybym była mewą...?". Wyróżnienie

fot. Piotr Chrobota, "FBI". Wyróżnienie

fot. Szymon Muszański, "A to dobrze!". Wyróżnienie

fot. Andrzej Mikulski, "Dzień Walentynek". Wyróżnienie

Kim był Dawid Kornecki i jaki jest cel nagrody?

Dawid był dobrym, prawym i ciekawym świata młodym człowiekiem. Kochał życie, ludzi, zwierzęta, lubił podróżować. Zajmował się grafiką komputerową i tworzeniem stron internetowych. Z zamiłowania był również związany ze środowiskiem fotograficznym. Wszystko to niestety zostało przerwane 7 września 2013 r., kiedy Dawid został zamordowany w samym centrum Krakowa, kiedy stanął w obronie swojej narzeczonej i jej koleżanki. Tego dnia świętował z przyjaciółmi swoje 23 urodziny, a także zaręczyny.

- Pragniemy tym konkursem w sposób godny i szlachetny uczcić życie oraz upamiętnić tragiczną śmierć Dawida, a także wrócić uwagę na pozytywne cechy, którymi się kierował, a o których w dzisiejszych czasach wielu ludzi często zapomina. Jako organizatorzy mamy nadzieję, że idea tego konkursu oraz nagroda im. Dawida przypomni wszystkim, a szczególnie młodym, jak ważne są pozytywne relacje miedzy ludźmi. Chcemy udowodnić, że życie to coś więcej niż przemoc, wojny i morderstwa. - mówią organizatorzy.

Więcej informacji oraz wszystkie zdjęcia nadesłane na konkursu znajdziecie pod adresem jasnastronakadru.pl.

 

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły