Sony SLT-A58 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
6.5
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
6.5
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7.5
Budowa:
6.5
Marka:
Sony
Nasza ocena:

76%

Sony SLT-A58 to lustrzanka przeznaczona dla początkujących entuzjastów fotografii. Najważniejsze cechy aparatu to 20-megapikselowy sensor, usprawniony autofokus, wizjer elektroniczny oraz odchylany ekran LCD. Sprawdźmy zatem, jak model A58 zaprezentował się w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

6 Marzec 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści


Lustrzanka Sony SLT-A58 została zaprezentowana w pierwszym kwartale 2013 roku. Model ten nie tylko zastąpił swojego poprzednika A57, lecz także amatorską lustrzankę A37. Taki zabieg ze strony Sony zmniejszył oraz uprościł linię lustrzanek oferowanych przez producenta.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Sony A58 został wyposażony w 20-megapikselową matrycę Exmor APS HD CMOS oraz technologię półprzepuszczalnego lustra SLT, za sprawą którego większa część światła stale trafia na matrycę, a mniejsza na czujniki autofokusa. Dzięki technologi SLT autofokus będzie w stanie sprawnie działać zarówno w trakcie fotografowania, jak i filmowania. Model A58 został wyposażony w wizjer elektroniczny OLED Tru-Finder o rozdzielczości 1 440 000 punktów. Fotografować możemy również przy użyciu 2,7-calowego odchylanego ekranu LCD o rozdzielczości 460 000 punktów.

Sony A58 skierowany jest do amatorów fotografii. Na runku aparatów “entry level” z wymienną optyką model A58 będzie stanowił konkurencję dla lustrzanek Nikon D3200, Nikon 5200, Canon EOS 100D, Canon EOS 1200D oraz Pentax K-30.

Aparat jest dostępny w sprzedaży razem z kitowym obiektywem DT 18-55 mm f/3.5-5.6 SAM II w cenie około 1500 zł. Za tę kwotę otrzymamy również:

  • akumulator
  • ładowarkę
  • przewód zasilający
  • pasek na ramię
  • przewód Micro USB
  • przykrywkę korpusu
  • dekielek obiektywu

 

Porównanie wielkości matrycy


Linki:


Oficjalny news o aparacie
Pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Inne teksty o tym modelu można znaleźć pod tagiem

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły