Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
4.5
Wydajność:
6
Funkcjonalność:
6
Budowa:
8
Marka:
Leica
Nasza ocena:

69%

Leica T (Typ 701) to pierwszy model z matrycą APS-C w nowym systemie bezlusterkowym niemieckiego producenta. Model ten wyposażono w kilka ciekawych rozwiązań, ale czy wystarczą one aby konkurować z aparatami innych firm? Sprawdźmy, jak Leica T poradziła sobie w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

12 Grudzień 2014
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

 

5. Filmowanie


Obsługa
Leica w swoim najnowszym systemie T potwierdziła, że tworzy aparaty przeznaczone głównie do fotografii i w których wideo jest tylko jedną z opcji - niekoniecznie najważniejszą. Brak wejścia na zewnętrzny mikrofon czy słuchawki tylko potwierdzają ten fakt.

Leica T wprawdzie umożliwia nagrywanie w rozdzielczości Full HD 1920x1080, ale oferuje już tylko jedną prędkość zapisu - 30 kl/s. Dlatego też nowy aparat niemieckiego producenta na pewno nie zyska wielu zwolenników wśród miłośników filmowania.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Aby rozpocząć nagrywanie, wystarczy wcisnąć dedykowany klawisz z charakterystyczną czerwoną kropką znajdujący się obok spustu migawki. Wcześniej jednak trzeba poprawnie ustawić ekspozycję, gdyż aparat nie posiada oddzielnego trybu filmowania. Wybierając przycisk, od razu rozpoczynamy nagrywanie filmu. Przez to nie jesteśmy w stanie wstępnie obejrzeć sceny oraz zmienić jej parametrów przed rozpoczęciem procesu nagrywania. Korekcji ekspozycji także nie dokonamy podczas filmowania, co jest dużym minusem tego modelu. Natomiast możemy wybrać tryby kolorystyczne symulacji filmu, które zostaną uwzględnione podczas rejestrowania.

Aby pobrać film nagrany aparatem Leica T, wystarczy kliknąć tutaj ( MB).

Podsumowanie tej części:

+ dedykowany przycisk filmowania na obudowie aparatu
+ kolorystyczne tryby symulacji filmów

- brak wejść ułatwiających nagrywanie
- tylko jedna prędkość zapisu
- brak oddzielnego trybu filmowania

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Do segmentu aparatów przeznaczonych dla vlogerów Canon wchodzi dużo później niż inni. Czy dzięki temu robi to lepiej niż rynkowi rywale? Możliwości najnowszych urządzeń dla twórców...
9
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Pierwszy średnioformatowy kompakt ery cyfrowej otwiera zupełnie nowy segment na rynku fotografii. To jednak konstrukcja równie oryginalna, co kontrowersyjna. Czy w pogodni za wizją...
19
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Najnowszy cyfrowy Instax Wide EVO to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych aparatów natychmiastowych Fujifilm, ale też i najdroższy. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania i czy jest...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)