Panasonic Lumix GH4 - Menu i tryby odtwarzania

Panasonic Lumix GH4 to jedna z najciekawszych propozycji na rynku bezlusterkowców. Kontynuator flagowej linii aparatów systemowych japońskiego producenta ma być jeszcze szybszy od swojego poprzednika. Zmian fotograficznych zaszło niewiele, za to producent zdecydowanie poprawił możliwości filmowe. GH4 potrafi filmować w rozdzielczości 4K. Zobaczcie jak poradził sobie z naszą procedurą testową.

Autor: Patryk Wiśniewski

25 Kwiecień 2014
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

 

BLD|Menu]

Zasadniczo menu GH4 nie zmieniło się w porównaniu z poprzednikiem. Nadal mamy do dyspozycji pięć części, które tym razem rozwijają się góra/dół. Po menu możemy się poruszać za pomocą nawigatora i dotykowego ekranu. Do dyspozycji mamy kilka kolorów tła.

menu

Menu w większości nie nastręcza problemów, chociaż odczytanie niektórych skrótów nie jest łatwe. W końcu mamy do czynienia z zaawansowanym aparatem, który oferuje do dyspozycji użytkownika wiele funkcji.

menu nagrywania
menu film
menu własne
menu konfiguracji
menu odtwarzania

Odtwarzanie zdjęć

Pod względem odtwarzania zdjęć GH4 oferuje wszystko co niezbędne. Do dyspozycji mamy informacje, histogram, alarm prześwietlenia i przewijanie powiększeń. Poza tym możemy powiększać zdjęcia i wyświetlić miniatury i kalendarz. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się za pomocą nawigatora lub dotyku. Dotykiem możemy też obsługiwać powiększanie zdjęć i ich przewijanie.

Jedyne zastrzeżenia jakie mamy to, to że odtwarzane zdjęcia wyglądają, jakby były wyjątkowo silnie wyostrzone. Dotyczy to jednak tylko ekranu w trybie odtwarzania. W trakcie wykonywania zdjęć i po ich zgraniu okazuje się, że wszystko jest w porządku.

Podsumowanie

Menu GH4 jest dość dobrze zaprojektowane i pozwala na szybką obsługę mimo dużej liczby parametrów. Trudno też narzekać na odtwarzanie zdjęć. Panasonic oferuje wszystko co niezbędne: alarm prześwietlenia, informacje, miniaturki i powiększenia. Dodatkowo podczas odtwarzania możemy korzystać z dotykowego ekranu.

Jedynym minusem, który udało nam się stwierdzić jest przeciętna jakość wyświetlanego obrazu.

+ przewijanie powiększeń

+ alarm prześwietleń

+ dotykowa obsługa odtwarzania

- przeciętna jakość wyświetlanego obrazu

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
27
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
36
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj