Canon EOS 100D - test

W trakcie tegorocznych targów w Łodzi Canon zaprezentował dwie nowe lustrzanki. O ile EOS 700D nie wzbudził specjalnych emocji, to najmniejsza lustrzanka APS-C na rynku, czyli Canon EOS 100D prezentuje się dość ciekawie na tle swoich konkurentów.

Autor: Patryk Wiśniewski

31 Maj 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Bez wątpienia Canon EOS 100D to odpowiedź japońskiego producenta na coraz większą popularność bezlusterkowców. Korpus oferuje praktycznie wszystko to co już znamy z aparatów serii 600D, 650D i 700D, jest jednak od nich zdecydowanie mniejszy.

Producent zdecydował się na ekstremalną wręcz miniaturyzację, którą posunęła się tak daleko, że Canon 100D praktycznie nie ma gripa. Właściwie na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić, czy mamy do czynienia z lustrzanką, bezlusterkowcem, czy zaawansowanym kompaktem typu "superzoom".

Przy cenie około 2500 złotych aparat będzie konkurował z amatorskimi lustrzankami oraz bezlusterkowcami. Jak już wcześniej wspomnieliśmy aparat jest zdecydowanie mniejszy od takich propozycji jak Canon EOS 700D, Nikon D5200, czy nawet Nikon D3200 i Canon EOS 1100D. W porównaniu do bezlusterkowców jest nieznacznie większy. Swoimi rozmiarami najbrdziej zbliżony jest do Olympusa OM-D E-M5 i Panasonika Lumiksa G6, jest jednak od tych aparatów grubszy.

Czy tak drastyczne zmniejszenie rozmiarów nie sprawi, że aparat po prostu będzie niewygodny w obsłudze? Zapraszamy do lektury naszego pełnego testu.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)