Canon EOS 100D - Menu

W trakcie tegorocznych targów w Łodzi Canon zaprezentował dwie nowe lustrzanki. O ile EOS 700D nie wzbudził specjalnych emocji, to najmniejsza lustrzanka APS-C na rynku, czyli Canon EOS 100D prezentuje się dość ciekawie na tle swoich konkurentów.

Autor: Patryk Wiśniewski

31 Maj 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Ogólna budowa menu EOS-a 100D jest spójna z serią amatorskich korpusów Canona. Nadal mamy do czynienia z zakładkami rozwijanymi w bok, co zwiększa przejrzystość menu głównego ponieważ nie musimy przewijać w dół niekończących się funkcji. Na ekranie widoczne są wszystkie pozycje danej zakładki. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest menu filmowania, które jest dostępne po uruchomieniu tego trybu.

Menu fotografowania

Menu podglądu na żywo

Menu filmu

Menu trybu odtwarzania

Menu ustawień

Moje menu

Tryby odtwarzania

Aby wyświetlić zdjęcie wystarczy nacisnąć dedykowany klawisz. Na całej powierzchni monitora pojawi się ostatnio wykonana fotografia. Strzałkami nawigatora (prawo/lewo) można przewijać do kolejnych i poprzednich zdjęć. Mamy również możliwość podglądu zdjęcia, przez określony w menu czas, tuż po jego zrobieniu. Tryb odtwarzania możemy także obsługiwać przy pomocy dotykowego ekranu LCD.

Przycisk INFO umożliwia dostęp do histogramu, histogramu RGB, alarmu prześwietleń, o ile wcześniej ustawiliśmy te opcję w menu głównym, i innych informacji dotyczących między innymi parametrów ekspozycji, czułości, numeru i wielkości zdjęcia.

Zdjęcia powiększamy i pomniejszamy za pomocą przycisków z lupką lub dotykowo. Po uruchomieniu tej funkcji na monitorze widoczny jest mały prostokąt, na którym widzimy, który fragment zdjęcia jest powiększony. Lupka - zmniejsza zdjęcie i pozwala na wyświetlenie 4,9 lub wypełnienia całego ekranu miniaturkami.

Podsumowanie

Menu Canona 100D pozwala na szybką i bezproblemową obsługę. Bez większych problemów odnajdujemy interesujące nas funkcje. Na plus trzeba zaliczyć zakładkę Moje menu. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć także trudno się do czegoś przyczepić. Do dyspozycji mamy dużą liczbę informacji, alarm prześwietleń czy przewijanie powiększeń.

+ przejrzyste menu

+ zakładka moje menu

+ przewijanie powiększeń

+ histogram, histogram RGB

+ alarm prześwietleń

+ czytelne informacje o zdjęciu

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
15
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
23
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
33
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)