Canon PowerShot G1 X - Menu i tryby odtwarzania

Canon G1 X to zupełnie nowa jakość w tej serii aparatów. Producent wreszcie zdecydował się na umieszczenie w dość dużym korpusie dużej matrycy. Powierzchnia nowego sensora jest odrobinę większa od używanego w aparatach systemu Mikro Cztery Trzecie. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce możecie przekonać się czytając nasz test.

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Luty 2012
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Menu

Menu w Canonie zostało zaprojektowane w przejrzysty sposób. Duże ikony dzielą je na pięć działów, dwa są dostępne w trybie fotografowania, dwa w trybie odtwarzania, a ostatni, którym jest menu ustawień jest dostępny w obu przypadkach. Pozycje menu są na tyle jasno opisane, że bez problemu możemy się w nim odnaleźć już przy pierwszym kontakcie z aparatem. Problemem są niektóre bardziej zaawansowane funkcje, które czasem są zbyt głęboko ukryte. Na duży plus należy zapisać obszerne i przejrzyste menu podręczne. Z racji szerokich możliwości, które ono daje nie musimy szukać funkcji w menu tylko skupić się na fotografowaniu.

Menu fotografowania

menu fotografowania

Menu podręczne

menu podręczne

Menu ustawienia

menu ustawień

Menu ustawień własnych

menu ustawień własnych

Menu odtwarzania

menu odtwarzania

Tryby odtwarzania

W kwestii odtwarzania zdjęć Canon G1 X zapewnia praktycznie wszytko co jest użytkownikowi potrzebne. Zdjęcia możemy powiększać i pomniejszać używając tego samego przełącznika co do zmiany ogniskowej. Korzystając z przycisku DISP. możemy także zmieniać ilość informacji wyświetlanej przez aparat oraz w ten sposób powiększać zdjęcie do skali 1:1. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się przy pomocy nawigatora. Pomiędzy kolejnymi zdjęciami poruszamy się używając nawigatora lub kółka.

Podsumowanie

Menu Canona zostało zaprojektowane w dosyć przejrzysty sposób. Jedyne problemy jakie notowaliśmy były w przypadku poszukiwania bardzo zaawansowanych funkcji, które zostały głęboko ukryte w menu. Obszerne menu podręczne jednak skutecznie upraszcza obsługę tego zaawansowanego aparatu kompaktowego. Na plus zaliczamy także obszerne menu odtwarzania, które umożliwia nam wyświetlanie wszystkiego co niezbędne.

+ przejrzyście zaprojektowane menu

+ obszerne menu podręczne

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły