Canon PowerShot G1 X - test

Canon G1 X to zupełnie nowa jakość w tej serii aparatów. Producent wreszcie zdecydował się na umieszczenie w dość dużym korpusie dużej matrycy. Powierzchnia nowego sensora jest odrobinę większa od używanego w aparatach systemu Mikro Cztery Trzecie. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce możecie przekonać się czytając nasz test.

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Luty 2012
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Canonowska seria G z pewnością zasłużyła na miano kultowej. O jej popularności świadczy między innymi zdobycie nagrody w naszym plebiscycie na produkty dekady. Powershoty tej serii od zawsze oferowały bardzo dobrą ergonomię, która okupiona była dosyć dużym rozmiarem, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że matryca była dokładnie taka sama jak ostatnio w Powershotach serii S.

W G1 X rozmiar jest w pełni uzasadniony - aparat zyskał największą matrycę wśród kompaktów z niewymienną optyką. Mamy nadzieję, że przełoży się to na jakość obrazu. Zwiększenie powierzchni sensora pociągnęło za sobą powiększenie optyki. Na przedniej ściance wyraźnie dominuje obiektyw. Sam aparat jest odrobinę większy od swojego poprzednika i cięższy.

Canon wszedł na trudny rynek. W cenie w jakiej ma być oferowany Canon G1 X, możemy kupić amatorską lustrzankę lub wysokiej klasy bezlusterkowca. O tym czy ma szansę nawiązać walkę z najbliższą konkurencją, jaką z pewnością są aparaty systemu Mikro Cztery Trzecie, przekonacie się czytając nasz test.

Test został podzielony na następujące części.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Osiągi matrycy
  9. Podsumowanie
  10. Zdjęcia do pobrania
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły