Menu i tryby odtwarzania

Panasonic Lumix LX5 jest następcą przełomowego modelu LX3, który jako pierwszy oferował zaawansowane funkcje fotograficzne połączone z jasnym, szerokokątnym obiektywem i niewielkimi gabarytami. Dzięki temu stał się ulubieńcem zawodowców i zaawansowanych amatorów, którzy nie w każdej sytuacji chcą ze sobą dźwigać lustrzankę.

Autor: Marcin Falana

10 Wrzesień 2010
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Menu i tryby odtwarzania

Menu

Menu Panasonika LX5 zostało podzielone na trzy części: NAGR., FILM i KONF., poza tym w trybie odtwarzania do dyspozycji mamy menu ODTW. Ogólnie menu nie nastręcza większych problemów chociaż zakładki składające się z 7 podzakładek czasami bywają meczące. Na szczęście podział jest na tyle klarowny, że nie mamy problemu z decyzją, w której zakładce jest interesujący nas parametr.

Menu nagrywania

Znajdziemy tu wszystkie najważniejsze funkcje związane z fotografowaniem. Z ciekawostek warto wspomnieć o wielokrotnej ekspozycji i bracketingu formatu, który umożliwia wykonanie serii zdjęć w różnych formatach 1:1, 4:3, 3:2 oraz 16:9.

menu nagrywania

Menu film

W tej części menu umieszczono wszystkie funkcje związane z filmowaniem. Do dyspozycji mamy tryby nagrywania łącznie z trybem manualnym M.

menu film

Menu konfiguracji

Ta rozbudowana zakładka zawiera wszystkie ustawienia, które nie są bezpośrednio związane z robieniem zdjęć, pozwalają dostosować LX5 do naszych potrzeb, Z ważniejszych funkcji znajdziemy tu formatowanie karty pamięci, programowanie przycisku Fn, czy alarm obszarów prześwietlonych. Z ciekawszych funkcji można wspomnieć o wyświetlaniu obszaru nagrywania dla fotografii lub wideo.

menu konfiguracji

Tryby odtwarzania

Lumix LX3 oferuje standardowy zestaw funkcji związanych z odtwarzaniem zdjęć. Do dyspozycji mamy powiększanie do 16x, oraz miniatury 12 lub 30. Poza tym LX5 wyświetla kalendarz. Przyciskiem Display zmieniamy natomiast ilość wyświetlanej ze zdjęciem informacji.

Podsumowanie

Menu Panasonika LX5 zostało podzielone w jasny sposób dzięki czemu jest przyjazne dla użytkownika. Przy tym pozwala na dostosowanie aparatu do własnych potrzeb pod wieloma względami. Do trybów odtwarzania także trudno mieć większe zastrzeżenia. Jedynym elementem, który mógłby być lepiej dopracowany to szybki dostęp do zdjęcia z alarmem prześwietlenia i bez. W LX5 musimy się zdecydować na jedną z wersji w menu aparatu. Może załatwi to ostateczna wersja oprogramowania.

+ klarowny podział na zakładki

+ wyświetlanie histogramu i alarmu prześwietle?

Spis treści

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
27
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
36
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj