Aktywnie

Autor:

30 Czerwiec 2017
Artykuł na: 29-37 minut

Co można, co warto, a co trzeba spakować w tym roku do wakacyjnej torby? Oto nasze najlepsze typy dla tych, którzy wakacje spędzają aktywnie i z adrenaliną, w ciągłej podróży, oraz tradycyjnie i z rodziną!

Aktywnie

Olympus TG-5 -  kamera sportowa i aparat w jednym

Następca znakomitego modelu TG-4 jest jeszcze wytrzymalszy i jeszcze bardziej zaawansowany. Aparat został hermetycznie uszczelniony, dzięki czemu możemy z nim nurkować do głębokości nawet 15 m. Do tego konstrukcja powinna przetrwać upadek z wysokości ponad 2 m i nacisk do ok. 100 kg. W tej solidnej obudowie zamyka 12-milionową matrycę, obiektyw zoom o ekwiwalencie 25-100 mm, stabilizację obrazu, łączność Wi-Fi oraz tryb filmowy pozwalający na rejestrowanie materiału w 4K, oraz tworzenie filmów w zwolnionym tempie, z prędkością 120 kl./s

Oprócz tego otrzymujemy oczywiście wszystkie przydatne funkcje znane z kamer sportowych jak nagrywanie materiału w pętli, czy filmy poklatkowe. Dodatkowo do aparatu możemy dokupić konwerter szerokokątny i fisheye oraz zewnętrzną lampę błyskową, która ułatwi fotografowanie podwodnych scen podczas nurkowania.

Więcej informacji o aparacie znajdziecie pod adresem olympus.pl.

SanDisk Extreme PRO SDHC/SDXC - szybkie i niezawodne

Jeśli podczas urlopu nie zamierzamy oszczędzać naszego sprzętu fotograficznego, warto zadbać o nośnik pamięci, który zapewni nam pełny komfort pracy, zarówno pod względem szybkości jak i wytrzymałości. Karty SanDisk od lat cieszą się opinią jednych z najlepszych w branży, a seria Extreme Pro została przygotowana specjalnie z myślą o zawodowcach, którzy nie mogą pozwolić sobie na błędy w zapisie czy zbyt długie oczekiwanie na oczyszczenie bufora przy fotografowaniu serią dynamicznych ujęć.

Oferujące prędkość transferu sięgającą blisko 300 MB/s karty UHS-II U3 to szybkość, wygoda i pełna stabilność, którą zapewnia kontroler Power Core z systemem równoważenia zużycia i zaawansowanym kodem korekcji błędów.

Cena: 2199 zł

Więcej informacji o kartach znajdziecie pod adresem sandisk.com.

Pentax KP - mocny i wytrzymały

Pentax KP to czarny koń tegorocznych premier i jeden z najciekawszych aparatów producenta w ostatnim czasie. Uszczelniany korpus z zestawem wymiennych gripów zapewni komfort pracy w każdych warunkach, a przy tym jest znacznie mniejszy od konkurencyjnych modeli innych producentów. Nie można też zapomnieć o specyfikacji, która pod wieloma względami zawstydza gigantów branży. Systemu stabilizacji matrycy z funkcją Pixel Shift Resolution (przesunięcie matrycy w celu uzyskania zdjęć o znacznie większej szczegółowości) czy funkcji elektronicznej migawki na próżno szukać w jakichkolwiek innych lustrzankach na rynku. Do tego otrzymujemy 24-milionową matrycę pozwalającą fotografować z czułościami sięgającymi ISO 819 200, 27 punktowy autofokus, doskonałą ergonomię i funkcje Wi-Fi.

Cena: 5499 zł 

Więcej informacji o aparacie znajdziecie pod adresem ricoh-imaging.pl.

Filtry ochronne Marumi - bezpieczeństwo to podstawa

Zdarzyło Wam się kiedyś “zbić” obiektyw? Nam tak i to wcale nie przez wyjątkowo mocne uderzenie - po prostu niefortunne. Od tamtej pory zawsze używamy filtrów ochronnych, co radzimy wszystkim, których sprzęt narażony jest na jakiekolwiek uszkodzenia. Warto jednak zadbać o to, by filtry takie nie wpływały negatywnie na jakość obrazu.

Wartą uwagi propozycją są japońskie filtry Marumi. Choć w ofercie znajdziecie pozycje na każdą kieszeń, warto zdać się na profesjonalną serię Exus. Filtry z tej linii oferują doskonały współczynnik transmisji światła (99,7 %), są o 2 mm grubsze od konkurencyjnych filtrów (większa wytrzymałość), a dodatkowo zostały zaprojektowane tak, by zminimalizować ryzyko odbicia światła. Nie można też zapomnieć o powłokach antystatycznych, hydrofobowych i przeciwtłuszczowych, które pomogą zachować filtry w czystości, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Cena: około 189 zł

Więcej informacji o filtrach znajdziecie marumi-foto.pl.

Xiaomi YI 4K+ - sportowy mocarz

Popularną formą dokumentacji sportowych zmagań są także action camy, które coraz częściej służą użytkownikom także za podstawowe kamery do utrwalania wakacyjnych chwil. Dobrą alternatywą dla dominującyhc na rynku marek jest YI 4K+. To pierwsza na rynku kamerka sportowa pozwalająca rejestrować filmy w jakości 4K z prędkością 60 kl./s, a przy tym oferuje zapis zdjęć RAW, wszystkie popularne tryby nagrywania (np. pętla czy tryb interwału) dotykowy ekran, sterowanie głosowe czy możliwość streamingu filmów do serwisów internetowych. Przy tym kosztuje tylko 1599 zł. Wybór jest prosty.

Cena: 1599 zł

Więcej informacji na temat kamery znajdziecie pod adresem yi.pl.

AF-S NIKKOR 24-120 mm f/4G ED VR - uniwersalna jakość

Przy fotografowaniu sportów akcji, tudzież innych dynamicznych sytuacji zwykle nie ma czasu na zmianę obiektywu. Nie ma też miejsca dla błędu autofokusa. Dlatego dobrze postawić na pozycję uniwersalną, która jednym ruchem nadgarstka pozwoli nam przejść z szerokiego kąta do średniego zbliżenia, a przy tym nie wymusza na nas kompromisu pod względem jakości obrazu.

W przypadku systemu Nikona trudno nam wyobrazić sobie bardziej wszechstronny obiektyw niż AF-S Nikkor 24-120 mm f/4G ED VR. Z powodzeniem wykonamy nim zarówno dynamiczne ujęcia z bliska jak i ciekawy portret. Stałe światło f/4 pozwoli nam na wygodne fotografowanie od świtu do zmierzchu, a przy górnej granicy ogniskowych dostarczy nam przyjemnego rozmycia obrazu. To jedno z tych szkieł, którym można obsłużyć całe zlecenie i które z powodzeniem zastąpić kilka innych obiektywów.

Cena: 2830 - 3499 zł

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie pod adresem nikon.pl.

DJI Mavic Pro - wakacje z powietrza

Jednym z najbardziej efektownych sposobów rejestrowania sportów wyczynowych i wszelkiego rodzaju dynamicznych scen są obecnie drony. Do niedawna trudno było jednak o urządzenia, które dostarczą profesjonalnej jakości obrazu, zaoferują bogactwo funkcji, a przy tym nie będą kosztować majątku.

Na szczęście jesienią zeszłego roku pojawił się DJI Mavic - kompaktowy dron 4K, który wydaje się być wprost stworzony, do tego typu zastosowań. Jest szybki, może unosić się w powietrzu przez niemal 30 minuty, nagrywa filmy w zwolnionym tempie, robi zdjęcia w formacie RAW, a do tego oferuje systemy wykrywania przeszkód i śledzenia obiektów. Czy można chcieć czegoś więcej?

Cena: 5199 zł

Więcej informacji o dronie znajdziecie pod adresem dji.com.

 

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
„Matrix” i konie w galopie. Polecamy biograficzny komiks o Muybridge’u [RECENZJA]
„Matrix” i konie w galopie. Polecamy biograficzny komiks o Muybridge’u [RECENZJA]
Fotografując galopującego konia jako pierwszy na świecie, Eadward Muybridge stawia sobie pomnik sam, jeszcze za życia. Sto lat później Guy Delisle ściąga go z piedestału i przepisuje tę historię...
8
„To była i będzie ich ziemia”. Big Sky Adama Fergusona [RECENZJA]
„To była i będzie ich ziemia”. Big Sky Adama Fergusona [RECENZJA]
Takie niebo jak na okładce książki Fergusona widziałam może kilka razy w życiu: wielkie, ale nieprzytłaczające. I niewiarygodnie rozgwieżdżone. W Big Sky australijski fotograf łączy...
14
Kalibracja w trzech krokach, czyli Calibrite Display 123 okiem Dawida Markoffa
Kalibracja w trzech krokach, czyli Calibrite Display 123 okiem Dawida Markoffa
Ten mały i niedrogi kolorymetr pozwoli na łatwe skalibrowanie monitora nawet totalnemu laikowi. Dawid Markoff sprawdza, jak Calibrite Display 123 działa w praktyce.
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)