DJI Inspire 1 - profesjonalny dron dla szerszego grona odbiorców

Autor: Maciej Luśtyk

14 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Z pewnością zauważyliście, że ostatnimi czasy na niebie pojawia się coraz więcej dronów. Niestety urządzenia te wciąż osiągają zbyt wysoki pułap cenowy dla większości użytkowników. Nowe dziecko firmy DJI ma zamiar to zmienić.

Wczorajsza premiera DJI Inspire 1 wywołała spore zamieszanie wśród filmowców, fotografów i wszystkich osób zainteresowanych tematyką dronów użytkowych. Wszystko to za sprawą stosunku ceny do możliwości oferowanych przez drona.

Inspire 1 został wyposażony w kamerę o kącie widzenia 92 stopnie, umożliwiającą rejestrowanie obrazu w jakości 4k (30, 25, 24 kl/s) i robienie zdjęć wielkości 12Mp. Tryb fotograficzny umożliwia także wykonywanie zdjęć seryjnych (3, 5, 7 kl/s), bracketing +/- 0.7 EV i robienie zdjęć z interwałem czasowym (timelapse).

Dron został dodatkowo wyposażony w kamerę na spodzie umożliwiająca podgląd pułapu urządzenia, a także jego stabilizację bez konieczności łączenia się z satelitami GPS. To rozwiązanie niesie ze sobą więcej korzyści. Oprogramowanie drona umożliwia streaming obrazu w jakości 720p jednocześnie na 2 urządzenia mobilne. Dzięki temu dronem mogą operować na raz 2 osoby - pilot i operator kamery. Za tę funkcję bedziemy musieli jednak zapłacić osobno.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Sam mechanizm latający został wyposażony w system ułatwiający start i lądowanie, a także umożliwiający podążanie za osobą sterującą. Dron posiada także system kontroli lotu ułatwiający pracę w zamkniętych pomieszczeniach.

Zasięg działania urządzenia to około 2km, a akumulatory o pojemności 4500mAh pozwolą na 18 minut lotu. Wydaje się, ze to niewiele, ale z pewnością wystarczy na zarejestrowanie potrzebnego materiału. Istnieje też możliwość kupienia drona w opcji z akumulatorem o pojemności 5700mAh, który z pewnością wydłuży czas pozostawiania urządzenia w powietrzu.

Opcjonalnie możemy dokupić urządzenie oferujące straming live w jakości 1080p. Warto też nadmienić, że sama kamera jest demontowalna dzięki czemu w przyszłości będzie można ją zastąpić bardziej zaawansowanym modułem.

Cena urządzenia w opcji standardowej to 2,889 $. Za zestaw z dwoma kontrolerami dopłacimy dodatkowo 500 $. Polskiej ceny na razie nie znamy

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R50V - amatorski korpus dla vlogerów i filmujących w świetnej cenie
Canon EOS R50V - amatorski korpus dla vlogerów i filmujących w świetnej cenie
Wzorem konkurencji, Canon prezentuje wreszcie swój pierwszy korpus stworzony specjalnie z myślą o vlogerach i początkujących twórcach wideo. To bezpośrednia konkurencja dla modelu Sony ZV-E10 II,...
6
Canon PowerShot V1 - rewolucyjny vlogerski kompakt debiutuje na rynku europejskim
Canon PowerShot V1 - rewolucyjny vlogerski kompakt debiutuje na rynku europejskim
Wyposażony w dużą matrycę formatu 1,4” oraz najszerszy obiektyw ze wszystkich tego typu konstrukcji, nowy PowerShot V1 z miejsca staje się najbardziej atrakcyjnym kompaktem kierowanym...
5
Fujifilm GFX100RF - pierwszy cyfrowy średnioformatowy kompakt
Fujifilm GFX100RF - pierwszy cyfrowy średnioformatowy kompakt
Po latach oczekiwań na rynku debiutuje wreszcie pierwszy kompaktowy cyfrowy aparat średnioformatowy. Fujifilm GFX100RF jest imponująco mały i ma do zaoferowania 100-megapikselową...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)