Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Funkcje filmowe mają coraz większe znaczenie w przypadku aparatów fotograficznych. Od czasu pojawienia się Nikona D90 i Canona EOS 5D Mark II, funkcja nagrywania plików wideo stała się standardem. Kolejnym krokiem w stronę filmowców było pojawienie się aparatów firmy Panasonic z serii GH, w których możliwość rejestrowania ruchomych obrazów jest równie istotna jak fotografowanie. Teraz filmowcy mogą sięgnąć także po Sony A7S, które może pochwalić się kilkoma unikalnymi funkcjami.
Aparat potrafi filmować w rozdzielczości 4K (QFHD: 3840x2160) z kolorem próbkowanym w standardzie 4:2:2, choć należy zaznaczyć, że nie bezpośrednio na kartę pamięci, a na zewnętrzny rekorder, za pośrednictwem złącza HDMI. Na kartę bez problemów zapiszemy materiał w rozdzielczości Full HD 1080p60 z wykorzystaniem formatu XAVC-S, zapewniającego bitrade 50 Mb/s. Poza tym może nagrywać także "slow motion" (w trybie APS-C z prędkością 120 kl/s. lub 100 kl/s.). To jeszcze nie wszystko, ponieważ w A7S znajdziemy także profile obrazu Picture Profile oraz krzywą gamma S-Log2 i inne typowo filmowe funkcje takie jak zebra i peaking.
Sprawdziliśmy jak ta propozycja wypada w porównaniu do aparatu Canon EOS 5D Mark III, który jest najpopularniejszą konstrukcją wykorzystywaną przez filmowców.
Test został podzielony na następujące części: