Sony A7S - test wideo

Sony A7S to niezwykle ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów, ale także dla filmowców. Wydaje się, że producent zdecydował się na przesunięcie akcentów i o A7S możemy powiedzieć, że to aparat przede wszystkim dla filmowców. Bezpośrednio na kartę aparat potrafi rejestrować materiał w rozdzielczości Full HD 1080p60 z wykorzystaniem formatu XAVC-S, zapewniającego przepływność 50 Mb/s. Warto wspomnieć także o możliwości nagrywania 4K na zewnętrzny rekorder, za pośrednictwem złącza HDMI. Sprawdziliśmy jak A7S wypada w porównaniu z Canonem 5D mark III.

Autor: Patryk Wiśniewski

5 Wrzesień 2014
Artykuł na: 9-16 minut

3. Podsumowanie

Sony A7S to niezwykle ciekawa propozycja na rynku aparatów fotograficznych. Jeśli chodzi o możliwości zdjęciowe, wyróżnia się przede wszystkim wysokimi czułościami. Podobnie wypada w przypadku filmowania. Pełnoklatkowa, 12-megapikselowa matryca rewelacyjnie radzi sobie do ISO 12800, dobrze do ISO 25600, a ISO 51200 będzię całkiem użyteczne, o ile dobrze ja naświetlimy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

W porównaniu do Canona EOS 5D Mark III, rewelacyjnie prezentuje się reprodukcja szczegółów. A7S dystansuje w tym przypadku tradycyjną lustrzankę, dając obraz bogaty w szczegóły, który nie wymaga wyostrzania. Dzięki niskoskompresowanym plikom, możemy dużo łatwiej pracować nad efektem finalnym w postprodukcji.

Jedynym poważnym problemem tego niewielkiego aparatu jest rolling shutter. W przypadku A7S wada jest wręcz gigantyczna, możemy ją częściowo zniwelować w programach przeznaczonych do obróbki wideo, ale wtedy musimy się pogodzić z częściowym wykadrowaniem naszego ujęcia. Drugim minusem, o którym nie możemy zapominać, w przypadku A7S i filmowania jest niska wydajność akumulatora. Osoby, które chcą poważnie myśleć o pracy z tym aparatem, będą musiały zainwestować w kilka akumulatorów.

Reasumując Sony A7S, to obecnie jedna z najciekawszych propozycji dla filmowców na rynku. Na podstawie nagranych klipów, możemy powiedzieć, że w tym momencie nie ma na rynku aparatu, który kręciłby wideo lepszej jakości. Canon EOS 5D Mark III jest dystansowany, jeśli chodzi o szczegółowość i wysokie czułości. Panasonic Lumix GH4 góruje nad Sony możliwością kręcenia w 4K na kartę, oraz mniejszym rolling shutterem, ale podobnie jak Canon jest dystansowany w przypadku szczegółowości i wysokich czułości, ma także zdecydowanie mniejszą matrycę. Właściwie można uznać, że najbliższym konkurentem Sony A7S, jeśli chodzi o możliwości filmowe są półprofesjonalne i profesjonalne kamery jak np.: Canon C100 czy Sony FS700. Są jednak od A7S o wiele droższe.

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)