Canon EOS 60D - test

Zapraszamy do lektury testu Canona EOS 60D - modelu, który ma uzupełnić ofertę japońskiego producenta w segmencie lustrzanek skierowanych do zaawansowanych amatorów. Przyjrzymy się także jak 60D wypada w porównaniu z poprzednikiem - EOS-em 50D oraz najbardziej zaawansowanym korpusem z matrycą APS-C - EOS-em 7D.

Autor: Marcin Falana

5 Listopad 2010
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Dwucyfrowa linia Canonów zawsze zaspokajała potrzeby zarówno zaawansowanych entuzjastów, fotografów ślubnych jak i wielu reporterów. Często też gościła w torbach zawodowców jako zapasowy korpus albo lżejsza alternatywa. Każdy model oferował bardzo dobre osiągi zarówno pod względem działania autofokusa, ilości klatek na sekundę jak i solidności budowy.


Sytuacja uległa zmianie gdy na rynku pojawił się model 7D - skierowany do zawodowców jednak ceną przewyższający 50D na tyle, że jest poza zasięgiem zaawansowanych amatorów, którzy nie zarabiają na fotografii. Canon postanowił więc skierować dwucyfrowe modele bardziej w stronę rynku zaawansowanego amatora, który wyrósł z modelu 500D czy 550D. Zrezygnowano z magnezowej obudowy mikroregulacji obiektywów i kilku innych funkcji. EOS 60D zyskał jednak więcej pikseli, odchylany i obracany ekran, nagrywanie filmów w jakości full HD i gniazdo na karty SD, SDHC i SDXC.


W swoim wnętrzu EOS 60D kryje 18-megapikselową matrycę CMOS o rozmiarze APS-C (crop 1,6x) oraz procesor DIGIC 4. Zestaw ten oferuje czułości od ISO 100 do ISO 6400 z możliwością rozszerzenia do ISO 12800. Amatorzy potrzebujący dobrego trybu seryjnego będą nieco zawiedzeni - szybkość spadła z 6,3 do 5,3 kl/s. Aparat ma ten sam co w modelu 50D, 9-punktowy system AF i przeniesiony z 7D 63-strefowy pomiar światła. EOS 60D potrafi oczywiście filmować i robi to dokładnie w taki sposób jak 7D. Film w rozdzielczości 1920 x 1080 p może być rejestrowany z prędkościami 30, 25 i 24 kl./s, natomiast rozdzielczość 720 p może być rejestrowana z prędkością 60 i 50 kl./s.


Test został podzielony na następujące części:


REKLAMA





]

 

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)