Canon EOS 60D - Jakość zdjęć

Zapraszamy do lektury testu Canona EOS 60D - modelu, który ma uzupełnić ofertę japońskiego producenta w segmencie lustrzanek skierowanych do zaawansowanych amatorów. Przyjrzymy się także jak 60D wypada w porównaniu z poprzednikiem - EOS-em 50D oraz najbardziej zaawansowanym korpusem z matrycą APS-C - EOS-em 7D.

Autor: Marcin Falana

5 Listopad 2010
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści




Szum
Pomimo dużej ilości pikseli Canon 60D radzi sobie z szumem bardzo dobrze, trochę lepiej od modelu 7D. Na niższych czułościach zjawisko to właściwie nie występuje, pierwsze wyraźniejsze objawy szumu widzimy dopiero na czułości ISO 1600. Jednak struktura "cyfrowego ziarna" jest uporządkowana i przyjemna dla oka. Na ISO 3200 już wyraźnie widoczne są kolorowe plamki, jednak do ziarnistej fotografii czarno-białej nadaje się znakomicie, podobnie jak najwyższa skalibrowana czułość ISO 6400.

ISO 100

 

ISO 200

 

ISO 400

 

ISO 800

 

ISO 1600

 

ISO 3200

 

ISO 6400

 

ISO 12800

 

 

ISO 3200 redukcja szumu od góry wyłączona, słaba. standardowa, mocna

 

ISO 6400 redukcja szumu od góry wyłączona, słaba. standardowa, mocna

 

ISO 12800 redukcja szumu od góry wyłączona, słaba. standardowa, mocna



Reprodukcja szczegółów
Pod względem reprodukcji szczegółów też jest bardzo dobrze. Dobrze oprogramowana 18-megapikselowa matryca w połączeniu z dobrym obiektywem robi swoje i daje obraz bardzo bogaty w szczegóły. Dzięki niskiemu poziomowi szumu na wysokich czułościach EOS 60D utrzymuje wysoką reprodukcję szczegółów przez prawie cały zdefiniowany zakres czułości. Jednym słowem jeżeli jest choćby trochę światła możemy spokojnie korzystać z ISO Auto do czułości ISO 1600.

ISO 100

 

ISO 200

 

ISO 400

 

ISO 800

 

ISO 1600

 

ISO 3200

 

ISO 6400

 

ISO 12800



Reprodukcja kolorów
EOS 60D poprawie reprodukuje kolory - są one odpowiednio wysycone nie przekraczając przykrej granicy jaskrawości. Składowe RGB podstawowych kolorów są dobrze zbalansowane, a zieleń prezentuje się lepiej niż w modelu 7D. Także kolorystyka skóry prezentuje się naturalnie.

 

 

 

 

 

 

 

 



Podsumowanie
Pod względem jakości zdjęć trudno Canonowi 60D cokolwiek zarzucić. Osiągi 60-tki pod względem szumu na wysokich czułościach jak i reprodukcji szczegółów są w czołówce w swojej klasie. Także kolorystyka zdjęć jest na wysokim poziomie.

+ niski poziom szumu do ISO 3200
+ reprodukcja szczegółów
+ reprodukcja szczegółów na wyższych czułościach ISO
+ reprodukcja kolorów

REKLAMA

 

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Do segmentu aparatów przeznaczonych dla vlogerów Canon wchodzi dużo później niż inni. Czy dzięki temu robi to lepiej niż rynkowi rywale? Możliwości najnowszych urządzeń dla twórców...
9
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Pierwszy średnioformatowy kompakt ery cyfrowej otwiera zupełnie nowy segment na rynku fotografii. To jednak konstrukcja równie oryginalna, co kontrowersyjna. Czy w pogodni za wizją...
19
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Najnowszy cyfrowy Instax Wide EVO to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych aparatów natychmiastowych Fujifilm, ale też i najdroższy. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania i czy jest...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)