LG G4 - Jakość zdjęć

Do naszej redakcji trafił zaprezentowany niedawno telefon LG G4, który zamierza powalczyć o tytuł fotograficznego smartfona roku. W naszym teście postanowiliśmy sprawdzić jak wbudowany aparat radzi sobie w rzeczywistości.

Autor: Maciej Luśtyk

11 Czerwiec 2015
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

W tym dziale pokażemy, jak LG G4 poradził sobie z fotografowaniem w plenerze. Aparat w najnowszym flagowcu LG pozwala na fotografowanie w zakresie ISO 50-2700, dzięki czemu, przynajmniej w założeniu będziemy mogli pracować w każdych warunkach oświetleniowych.

Podczas fotografowania przy czułości ISO 50 i 100 i 200 aparat, oferuje bardzo dobrą jakość obrazu i żywe kolory. Zauważymy natomiast, że nawet na najniższych czułościach, w maksymalnym powiększeniu obraz jest lekko ziarnisty. Jest to szczególnie widoczne na krawędziach obiektów w nieostrościach. Jednym może się to podobać innym nie za bardzo. Na szczęście duża rozdzielczość umożliwi nam wykonanie przyzwoitej jakości odbitek, na których nie będzie to widoczne. W każdym obraz wydaje się być bardziej szczegółowy niż w przypadku testowanego przez nas niedawno Samsunga Galaxy S5, gdzie w maksymalnym powiększeniu obserwowaliśmy lekkie "mydełko".

Przy czułości ISO 400 w maksymalnym powiększeniu zaczynamy dostrzegać lekką degradację szczegółów, ogólnie jednak obraz ciągle wydaje się żywy i szczegółowy.

Większy spadek w jakość zdjęć obserwujemy przy czułości ISO 800 i wyżej. Pojawiają się bardziej widoczne szumy i obserwujemy większą utratę szczegółowości obrazu, jednak ogólna jakość ciągle stoi na dobrym poziomie.

Przy czułościach rzędu ISO 1500-2700 obserwujemy już znaczną degradację obrazu i bardzo duży wzrost zaszumienia.

Dzięki matrycy o rozmiarze 1/2,6 cala i przysłonie f/1.8 jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo małą głębię ostrości i miłe dla oka, plastyczne rozmycie, które do tej pory kojarzyło się raczej z lustrzankami. Znajdzie to zastosowanie szczególnie w fotografii makro.

Aparat bardzo ładnie oddaje koloryt skóry i radzi sobie bardzo dobrze nawet w przypadku fotografowania pod słońce. Bliki i flary pojawiają się bardzo sporadycznie i nie drażnią.

Podsumowanie tej części:

+ żywe kolory

+ wysoka jakość obrazu

+ plastyczne rozmycie dzięki obiektywowi f/1.8

+ bardzo sporadyczne występowanie blików i flar

- ziarnistość obrazu w maksymalnym powiększeniu

- znaczna utrata szczegółów przy wyższych czułościach

Test składa się z następujących części:

1. Wstęp

2. Ergonomia i wykonanie

3. Tryb fotografowania i użytkowanie

4. Jakość zdjęć

5. Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów

6. Porównanie z...

7. Podsumowanie

8. Zdjęcia przykładowe

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 1 VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sony Xperia 1 VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy flagowiec Sony wprowadza szereg usprawnień i oferuje bardzo praktyczny zakres ogniskowych w aparatach. W parze z warstwową matrycą i technologiami zaczerpniętymi z aparatów...
21
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
18
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)