Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
LG G Flex to smartfon przykuwający uwagę swoją nietypową, wygiętą obudową i zakrzywionym 6-calowym ekranem. Poza tym charakteryzuje się całkiem solidnym zestawem funkcji fotograficznych: ma 13-megapikselową matrycę oraz możliwość wyboru czułości i balansu bieli.
LG G Flex jest jednym z najciekawszych smartfonów na rynku. Wszystko za sprawą nietypowej, wygiętej obudowy. Krzywizna nie jest znaczna, ale zauważalna. W głównej mierze to zabieg designerski i pokaz możliwości technicznych koreańskiego koncernu, ale są też zalety praktyczne: lepsze ułożenie smartfona przy twarzy podczas rozmowy telefonicznej (mikrofon bliżej ust), a także ciekawy, przestrzenny efekt w położeniu poziomym podczas przeglądania zdjęć i filmów wideo. Jak sama nazwa wskazuje, LG G Flex jest przy tym dość elastyczny - jego zakrzywiony ekran, bateria i obudowa dość dobrze znoszą wyginanie. Smartfon wytrzyma nawet "prostowanie", choć oczywiście producent nie zaleca takich eksperymentów. Na uwagę zasługuje też tylna ścianka, która ma właściwości "samoregeneracji". Jej powierzchnia składa się z kilku warstw specjalnego materiału, który po kilku minutach "zalepia" najmniejsze rysy. W praktyce nie jest idealnie - większe zadrapania pozostają widoczne, ale mniejsze rzeczywiście znikają.
Poza całkowicie nietypową krzywizną projekt aparatu jest spójny z pozostałymi modelami z serii LG G. Na bocznych ściankach nie znajdziemy żadnych przycisków, a jedynie gniazdo SIM, głośnik, mikrofon, gniazdo słuchawkowe i ładowania. Wszystkie przyciski zgromadzono na tylnej ściance, pod centralnie umieszczonym obiektywem aparatu. To system nazywany przez LG Rear Key, znany już z innych modeli tego producenta. W skład Rear Key wchodzą trzy przyciski: centralny włącznik i dwa przyciski sterujące głośnością. Taki układ wymaga przyzwyczajenia. Przyciski są dość blisko siebie, ale po jakimś czasie używania ich obsługa staje się całkiem wygodna.
LG G Flex uruchamia się fizycznym włącznikiem na tyle obudowy lub przez dwukrotne stuknięcie w ekran. Wyzwalanie migawki jest możliwe przez "spust" na ekranie LCD lub jeden z dwóch przycisków głośności. Ta druga metoda jest wyjątkowo wygodna w przypadku pionowych kadrów. Palec wskazujący idealnie trafia w dolny przycisk. Jeśli chcemy fotografować w poziomie, zdecydowanie lepiej użyć ekranu dotykowego i drugiej ręki. G Flex jest po prostu zbyt duży, żeby można to było wygodnie i bezpiecznie zrobić jedną ręką.