Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
iPhone 5 to następca modelu 4S. Czy nowa cyfra pojawiająca się w nazwie smarfona firmy Apple oznacza duże zmiany? Postanowiliśmy przetestować iPhone'a 5 pod kątem możliwości fotograficznych i porównać go z poprzednikiem.
iPhone przeszedł długą drogę w kwestii jakości fotografowania. iPhone 3G był wyposażony w archaiczny aparat fotograficzny. Od modelu 4S mamy do czynienia z przyzwoitym aparatem, który śmiało może konkurować z prostymi kompaktami. W tym kontekście iPhone 5 nie przynosi rewolucyjnych zmian. Efekty uzyskane za jego pomocą są porównywalne do tych z iPhone'a 4S.
Do jego głównych zalet należy zaliczyć prostą i intuicyjną obsługę oraz dostęp do aplikacji umożliwiających modyfikację zarejestrowanego obrazu.
Minusem jest nadal słaba bateria oraz brak możliwości wpływu na parametry fotografowania, takie jak chociażby czułość czy balans bieli.
Dla tych, którzy planują zakup swojego pierwszego iPhone'a to dobry model. To z pewnością najszybszy iPhone z najbardziej zaawansowanym aparatem. Tym, którzy mają już iPhone'a 4S odradzamy wymianę. Różnice między smartfonami nie są duże. Warto poczekać na najnowszy model i przekonać się czy Apple zdecyduje się na bardziej odważne rozwiązania.
Porównanie iPhone'a 4S z poprzednimi modelami (3G, 3GS i 4) znajdziecie w naszym teście smartfona iPhone 4S.
+ bardzo dobra jakość obrazu na niskich czułościach
+ wygodna i intuicyjna obsługa
+ dostęp do wielu aplikacji umożliwiających wpływ na obraz
+ panoramy
- brak wpływu na parametry fotografowania takie jak czułość, przesłona, czas naświetlania
- niska wydajność baterii
2. Ergonomia, wykonanie i użytkowanie