Panasonic Lumix DMC-LX3 - krótki test

W lipcu 2005 roku Panasonic zaprezentował pierwszy model serii LX, czyli zaawansowanych kompaktów dla wymagających użytkowników. Nazwa LX nie została nadana przypadkowo, lecz oznacza luxury - rodzinę kompaktowych panasoników z najwyższej półki. W wyniku ewolucji, jesienią 2008 roku, pojawiła się trzecia generacja tych znakomitych Lumiksów. LX3 charakteryzuje się niezmiennym, eleganckim designem oraz wzorową jakością wykonania. Jednak tym, co najbardziej wyróżnia go spośród konkurencji jest niespotykanie szerokokątny i znakomity optycznie obiektyw.

Autor: Damian Bednarzak

17 Styczeń 2009
Artykuł na: 29-37 minut

4. Menu i tryby odtwarzania

Przycisk Q.MENU umożliwia dostęp do menu funkcyjnego, które pozwala na zmiany najczęściej używanych podczas fotografowania parametrów. Jest to dobre rozwiązanie i sprawdza się podczas codziennego użytkowania. Q.MENU w połączeniu z dżojstikiem pozwala na obsługę aparatu bez częstego zaglądania do głównego menu.

parametry, jakie możemy zmieniać za pomocą Q.MENU

Menu

Menu Panasonika LX3 jest podzielone na 2 zakładki: menu nagrywania i menu konfiguracji. Menu nagrywania pozwala na zmiany podobnych parametrów jak Q.MENU poza tym mamy w nim dostęp do trybów kolorystycznych.

menu nagrywania

Menu konfiguracji, dostępne zarówno z poziomu trybu nagrywania jak i odtwarzania, składa się z sześciu zakładek z ustawieniami aparatu. Ustawienia te nie wpływają na wygląd otrzymywanych fotografii, a jedynie na wygodę ich wykonywania.

menu konfiguracji

Menu odtwarzania

Menu w trybie odtwarzania wygląda nieco inaczej, składa się z trzech zakładek: tryb odtwarzania, odtwarzanie i konfiguracja. Jak można się domyślać, znajdziemy tu narzędzia i funkcje służące do przeglądania oraz obrabiania wykonanych obrazów.

menu odtwarzania

Odtwarzanie zdjęć

Aby dostać się do trybu odtwarzania zdjęć, przesuwamy przełącznik znajdujący się na tylnej ściance aparatu. Jest to intuicyjne rozwiązanie, ale posiadające pewne wady. Mianowicie, z trybu odtwarzania nie możemy przejść do trybu rejestracji po naciśnięciu do połowy spustu migawki. Szkoda, bo to odruchowy i bardzo szybki sposób na wyjście z trybu odtwarzania. Istnieje jednak sposób na rozwiązanie tego problemu, z pomocą przychodzi programowalny przycisk Fn, który możemy ustawić jako PODGLĄD.

Gdy włączymy odtwarzanie, LX3 pokaże nam jedno zdjęcie, na którym pomocą przycisku DISPLAY możemy zmieniać ilość wyświetlanych informacji oraz wyświetlić histogram.

Do miniaturek i powiększenia (do 16x) dostajemy się za pomocą tarczy zooma. Możemy wyświetlić 12 lub 30 miniaturek. Do dyspozycji mamy także kalendarz.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
15
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
23
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
33
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)