Canon EOS 90D - test aparatu

Rekordowa rozdzielczość w segmencie APS-C, śledzenie oka i filmowanie 4K bez cropa to bez wątpienia atuty tej uniwersalnej lustrzanki. Ale czy to wystarczy? Sprawdzamy jak EOS 90D wypada na tle bezlusterkowej konkurencji.

Autor: Krzysztof Mularczyk

10 Czerwiec 2020
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Dwucyfrowa seria EOS była od zawsze na celowniku zaawansowanych miłośników fotografii. Kolejne modele od początku wyznaczały standardy i dyktowały tempo w wyścigu w segmencie zaawansowanych lustrzanek APS-C. I choć obecnie oczy wszystkich zwracają się w kierunku aparatów bez lustra, Canon nie odpuszcza.

Pod względem rozdzielczości to rekordzista wśród matryc APS-C - nowy EOS ma do zaoferowania aż 32 Mp. Mimo tego, dzięki wydajnemu procesorowi DIGIC 8 może rejestrować zdjęcia z prędkością 10 kl./s przy pełnym wsparciu ciągłego autofokusa. Ale to nie jedyne udoskonalenia w stosunku do poprzednika.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Canon 90D zyskał bardziej zaawansowany układ pomiaru światła i funkcję śledzenia twarzy podczas fotografowania z wykorzystaniem wizjera. Znowu pojawił się joystick i wzrosła wydajność pracy na jednym ładowaniu.

Kluczowe mogą się jednak okazać zmiany w trybie Live View. EOS 90D otrzymał bowiem technologię Dual Pixel AF z systemu EOS R. Do dyspozycji mamy więc zaawansowane systemy śledzące, zdjęcia seryjne 7 kl./s w trybie ciągłym AF ze wsparciem detekcji oka, oraz filmowanie 4K bez cropa, również ze wsparciem Eye AF.

Obecnie EOS 90D kosztuje 5300 zł, a więc mniej niż Sony A6600, czy Fujifilm X-T3. Wszystko to niewątpliwie zachęca, ale czy producentowi udało się skutecznie połączyć klasyczne możliwości lustrzanki z funkcjonalnością bezlusterowców? Sprawdźmy!

W zestawie znajdziemy:

  • Instrukcję
  • Baterię
  • Ładowarkę
  • Dekielek na body
  • Kabel USB
  • Pasek

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Canon EOS 90D - pierwsza na rynku lustrzanka APS-C z matrycą 32 Mp. Ale to nie jedyna niespodzianka

Canon EOS 90D - pierwsze wrażenia

Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły