Fujifilm X-H1 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
10
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
9
Funkcjonalność:
8
Marka:
Fujifilm
Nasza ocena:

84%

Najmocniejszy aparat w systemie ma być ukłonem w stronę zaawansowanych użytkowników, których styl pracy wymaga szybkiego i niezawodnego korpusu z górnej półki. Sprawdzamy czy X-H1 może być alternatywą dla topowych modeli konkurencji.

Autor: Maciej Luśtyk

23 Maj 2018
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Choć o bezlusterkowym systemie Fujifilm można usłyszeć wiele pochlebnych opinii, jasne było to, że brakuje w nim puszki dla najbardziej wymagających – fotografów wykonujących tysiące zdjęć, w różnych, często zmieniających się warunkach. Choć topowy dotychczas model X-T2 oferował naprawdę wiele, trudno było mu rywalizować z najwyższymi modelami APS-C konkurencji nie wspominając już o kombajnach pokroju Canon EOS-1 D X Mark II i Nikona D5.

Odpowiedzią na oczekiwania tej grupy ma być właśnie X-H1 - najbardziej zaawansowany korpus w systemie. Aparat wyposażono w 24-milionowy sensor X-Trans CMOS III w rozmiarze APS-C - po raz pierwszy w historii firmy wyposażony w system stabilizacji obrazu, szybki 325-punktowy autofokus ze 169 punktami detekcji fazy, tryb seryjny 14 kl./s i duży wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,6 Mp.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Nie mogło też zabraknąć dostępnego tylko w aparatach Fujifilm odchylanego w dwie strony dotykowego ekranu oraz lubianych przez profesjonalistów dodatków, jak pomocniczy ekran LCD czy bogata ergonomia. Mamy też w pełni manualny, rozbudowany tryb filmowy pozwalający na rejestrację filmów w jakości 4K, także w profilu Log.

Czy to jednak wystarczy by konkurować z cieszącymi się wciąż dużym zaufaniem lustrzankami, oraz groźną bezlusterkową konkurencją z Panasonikiem G9 i Sony A7III na czele? Pomóc może bez wątpienia cena - na polskim rynku za body aparatu X-H1 zapłacimy raptem 7999 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajdziemy:

  • dekielek na body
  • pasek na ramię
  • baterię
  • ładowarkę
  • kabel USB
  • instrukcję
  • gwarancję

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Fujifilm X-H1 - Oto nowa bestia systemu X

Fujifilm X-H1 - pierwsze wrażenia

Fujifilm X-H1 - zdjęcia przykładowe

https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/30358-wazne-aktualizacje-dla-fujifilm-x-h1-x-e3-i-x100f

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
48
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)