Fujifilm X-H1 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
10
Cena / Jakość:
9
Wydajność:
9
Funkcjonalność:
8
Marka:
Fujifilm
Nasza ocena:

84%

Najmocniejszy aparat w systemie ma być ukłonem w stronę zaawansowanych użytkowników, których styl pracy wymaga szybkiego i niezawodnego korpusu z górnej półki. Sprawdzamy czy X-H1 może być alternatywą dla topowych modeli konkurencji.

Autor: Maciej Luśtyk

23 Maj 2018
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Choć o bezlusterkowym systemie Fujifilm można usłyszeć wiele pochlebnych opinii, jasne było to, że brakuje w nim puszki dla najbardziej wymagających – fotografów wykonujących tysiące zdjęć, w różnych, często zmieniających się warunkach. Choć topowy dotychczas model X-T2 oferował naprawdę wiele, trudno było mu rywalizować z najwyższymi modelami APS-C konkurencji nie wspominając już o kombajnach pokroju Canon EOS-1 D X Mark II i Nikona D5.

Odpowiedzią na oczekiwania tej grupy ma być właśnie X-H1 - najbardziej zaawansowany korpus w systemie. Aparat wyposażono w 24-milionowy sensor X-Trans CMOS III w rozmiarze APS-C - po raz pierwszy w historii firmy wyposażony w system stabilizacji obrazu, szybki 325-punktowy autofokus ze 169 punktami detekcji fazy, tryb seryjny 14 kl./s i duży wizjer elektroniczny o rozdzielczości 3,6 Mp.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Nie mogło też zabraknąć dostępnego tylko w aparatach Fujifilm odchylanego w dwie strony dotykowego ekranu oraz lubianych przez profesjonalistów dodatków, jak pomocniczy ekran LCD czy bogata ergonomia. Mamy też w pełni manualny, rozbudowany tryb filmowy pozwalający na rejestrację filmów w jakości 4K, także w profilu Log.

Czy to jednak wystarczy by konkurować z cieszącymi się wciąż dużym zaufaniem lustrzankami, oraz groźną bezlusterkową konkurencją z Panasonikiem G9 i Sony A7III na czele? Pomóc może bez wątpienia cena - na polskim rynku za body aparatu X-H1 zapłacimy raptem 7999 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajdziemy:

  • dekielek na body
  • pasek na ramię
  • baterię
  • ładowarkę
  • kabel USB
  • instrukcję
  • gwarancję

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Fujifilm X-H1 - Oto nowa bestia systemu X

Fujifilm X-H1 - pierwsze wrażenia

Fujifilm X-H1 - zdjęcia przykładowe

https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetowe/aparaty-fotograficzne/30358-wazne-aktualizacje-dla-fujifilm-x-h1-x-e3-i-x100f

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)