Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
7.5
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
8
Marka:
Panasonic
Nasza ocena:

83%

Panasonic Lumix TZ100 to przede wszystkim większa, 1-calowa matryca, obiektyw o uniwersalnym zakresie ogniskowych oraz filmy 4K. Sprawdzamy, czy takie parametry sprawią, że okaże się on bezkonkurencyjny na rynku zaawansowanych kompaktów.

Autor: Michał Chrzanowski

23 Kwiecień 2016
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Filmowanie

Nowy TZ100 wygląda również ciekawie pod względem filmowania. Ten mały kompakt dostarcza w pełni manualny tryb nagrywania, do którego przechodzimy poprzez wybranie odpowiedniej opcji na pokrętle PASM (ikona kamery). Aparat zapewnia płynną rejestrację wideo w wysokiej rozdzielczości 4K (3840x2160 przy 25 kl./s) w formacie MP4 (maksymalna długość nagrania to 15 minut) oraz rozdzielczość Full HD (1920x1080 przy 50 kl./s) w formacie AVCHD (maksymalna długość nagrania to 29 minut i 59 sekund).

Na pochwały zasługuje fakt, że podczas nagrywania będziemy w stanie zmieniać parametry ekspozycji: czułość matrycy, prędkość migawki oraz przysłonę. Jednak to nie wszystko. W ustawieniach będziemy mogli uruchomić monochromatyczny podgląd obrazu, co w połączeniu z zebrą da nam większą kontrolę podczas nagrywania. Do tego system stabilizacji zapewni nieporuszone ujęcia - nawet na najdłuższej ogniskowej 250 mm. Niestety szkoda, że producent nie zdecydował się na wyposażenie aparatu w złącza słuchawkowe i mikrofonowe. Byłoby to dobre dopełnienie zaawansowanych możliwości filmowania, które oferuje TZ100.

Autofokus w trybie filmowym działa dobrze. Na szczególną uwagę zasługuje tryb śledzenia obiektów, który okazuje się bardzo efektywny i pomocny. Nie ma problemu nawet podczas bardziej dynamicznego ruchu. Pochwalić trzeba również fakt, że autofokus dosyć płynnie przeostrza między różnymi planami.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ FILM PRZYKŁADOWY

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)