Canon PowerShot G7 X - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
6
Cena / Jakość:
6
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7.5
Budowa:
8
Marka:
Canon
Nasza ocena:

72%

Canon PowerShot G7 X to kolejny aparat z serii zaawansowanych kompaktów przeznaczonych dla wymagających użytkowników. W nowym modelu znalazło się kilka ciekawych rozwiązań, które z pewnością mogą przykuwać uwagę. Sprawdźmy zatem, jak aparat Canon g7x poradził sobie w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

23 Styczeń 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

1. Wstęp


Canon PowerShot G7 X został zaprezentowany na ubiegłorocznych targach Photokina 2014. Serce Canon g7x stanowi 1-calowa matryca o rozdzielczości 20-megapikseli. Za przetwarzanie obrazu odpowiadają procesor DIGIC 6 z technologią iSAPS oraz na stałe zamocowany jasny obiektyw typu zoom o zakresie 24-100 mm i świetle f/1,8-2,8.

Obudowa Canona G7x stanowi małą i zwartą konstrukcję, która designem nie odbiega od zaawansowanych kompaktów innych firm. Dzięki niewielkim rozmiarom będziemy mogli zawsze mieć przy sobie aparat, którym uzyskamy dobrą jakość obrazu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Producent wyposażył model G7x w dotykowy ekran, który możemy odchylić do góry o 180 stopni, stabilizację obrazu oraz oddzielny tryb filmowania. Dzięki takim rozwiązaniom aparat może okazać się dobrym wyborem dla vlogerów lub osób wykonujących dużo zdjęć typu selfie. Dodatkowo, dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi szybko prześlemy zrobione zdjęcia na różnego rodzaju portale społecznościowe. Fotografie możemy zapisywać również na tabletach lub smartfonach dzięki technologii NFC.

Założeniem konstruktorów było więc stworzenie małego zaawansowanego aparatu kompaktowego nie tylko pod kątem ergonomii, lecz także jakości i funkcjonalności, który swobodnie będzie konkurował z obecnymi na rynku zaawansowanymi kompaktami. Największym rywalem Canona PowerShot G7 X może okazać się Sony Cyber-shot RX100 III. Konkurentami Canona G7x mogą być również Fujifilm X30 oraz Panasonic Lumix LX100, który posiada większą matrycę 4/3.

Canona PowerShot G7 X możemy kupić za około 2500 zł. W tej cenie poza aparatem otrzymamy: ;ładowarkę baterii;kabel sieciowy;pasek na nadgarstek;instrukcję obsługi]

Porównanie wielkości matrycy Canon PowerShot G7 X:


Linki:


Oficjalny news o aparacie: Canon PowerShot G7 X
Pierwsze zdjęcia przykładowe: Canon PowerShot G7 X - zdjęcia przykładowe

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
36
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)