Jakość zdjęć

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
6
Cena / Jakość:
6
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7.5
Budowa:
8
Marka:
Canon
Nasza ocena:

72%

Canon PowerShot G7 X to kolejny aparat z serii zaawansowanych kompaktów przeznaczonych dla wymagających użytkowników. W nowym modelu znalazło się kilka ciekawych rozwiązań, które z pewnością mogą przykuwać uwagę. Sprawdźmy zatem, jak aparat Canon g7x poradził sobie w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

23 Styczeń 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

 

Jakość zdjęć JPEG


Szumy i reprodukcja szczegółów
Testowany aparat oferuje zakres czułości w przedziale ISO 125 - ISO 12800. Jest to typowy przedział dla aparatów w tej klasie. Podczas fotografowania do wartości ISO 400 szumy praktycznie nie występują. Na zdjęciach robionych w przedziale ISO 800 – ISO 1600 obraz jest już zaszumiony, jednak wciąż prezentuje się dobrze. Decydując się na wyższy zakres na przykład ISO 3200 - 6400 musimy mieć na uwadze, że zdjęcia będą pozbawione szczegółów oraz odpowiednich kolorów. Najwyższa wartość ISO 12800 jest dana na wyrost - zdjęcia robione na tej wartości nie nadają się do użytku.

ustawienia standardowe:

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

odszumianie minimalne:
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

fragment scenki na ustawieniach standardowych:
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Poziom szumów i reprodukcja szczegółów mierzona jest dla plików JPEG w najwyższej, dostępnej rozdzielczości, dla najniższego ISO i ze standardowymi ustawieniami oraz dla najniższych ustawieniami odszumiania i wyostrzania. Pomiar wykonywany jest dla wszystkich dostępnych ekwiwalentów ISO co 1EV. Wykres przedstawia utratę szczegółów wraz ze wzrostem zaszumienia.

Reprodukcja kolorów
Testowany przez nas Canon PowerShot G7 X ma tendencję do dosyć ciepłego oddawania kolorów. Na wykresie poniżej oraz na zdjęciu tablicy testowej widać, że większość kolorów przesunięta jest w cieplejsze tonacje - głównie pomarańcz. Na uwagę zasługuje fakt, że aparat dobrze oddaje szarości, ale biel minimalnie przesunięta jest w stronę błękitu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Test reprodukcji kolorów wykonywany jest na tablicy kolorów oświetlonej światłem dziennym 5000K przy zdefiniowanym balansie bieli na wzorzec (CBL Lens).

Jakość obrazu w nieostrościach
Canon G7x dobrze wypada pod względem jakości obrazu w nieostrościach. W zasadzie do ISO 3200 jedynym zauważalnym mankamentem będzie spadek kontrastu. Większe zmiany widoczne są na czułościach ISO 6400 oraz skrajnej ISO 12800, gdzie zanotujemy już dużo przebarwień oraz ślady bandingu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Podsumowanie tej części:

+ skuteczny system odszumiania
+ dobra jakość obrazu poza punktem ostrości

- ciepłe odwzorowanie kolorów

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
63
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)