Filmowanie

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
6
Cena / Jakość:
6
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7.5
Budowa:
8
Marka:
Canon
Nasza ocena:

72%

Canon PowerShot G7 X to kolejny aparat z serii zaawansowanych kompaktów przeznaczonych dla wymagających użytkowników. W nowym modelu znalazło się kilka ciekawych rozwiązań, które z pewnością mogą przykuwać uwagę. Sprawdźmy zatem, jak aparat Canon g7x poradził sobie w naszym teście.

Autor: Michał Chrzanowski

23 Styczeń 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

 

Filmowanie w Canon g7x



Obsługa
Odchylany o 180 stopni ekran, dzięki któremu możemy widzieć siebie podczas nagrywania, stabilizacja obrazu oraz małe gabaryty sprawiają, że Canon PowerShot G7 X może być dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie możliwość filmowania.

Tryb nagrywania w aparacie włączamy za pomocą pokrętła na górze korpusu lub bezpośrednio poprzez wciśnięcie dedykowanego klawisza znajdującego się na tylnej ścianie obudowy. Filmy możemy nagrywać w każdym trybie pracy, nawet w pełni manualnym. Kontrola parametrów ekspozycji odbywa się w tym przypadku tak samo jak przy okazji fotografowania. Regulacja czasu naświetlania pozwolić zmienić sposób postrzegania ruchomych obiektów. Z kolei zmiana parametrów przysłony sprawi, że będziemy kontrolować głębię ostrości podczas nagrywania filmu. Kolejną miłą cechą jest wzmocnienie krawędzi w momencie ręcznego ustawiania ostrości. Dzięki temu z łatwością wyostrzymy interesujący nas obiekt.


Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Canon G7x oferuje nagrywanie w maksymalnej jakości Full HD1920x1080 z szybkością 60 lub 30 kl./s i popularnym formacie MP4. Podczas filmowania możemy wybrać pomiędzy pojedynczym a ciągłym autofokusem. Ten ostatni działa nieco wolniej niż w trybie fotografowania. Pochwalić natomiast trzeba fakt, że autofokus dosyć płynnie przeostrza między różnymi planami. Niestety producent nie umożliwił podłączenia do aparatu zewnętrznego mikrofonu. Jest to bardzo dziwne posunięcie, ponieważ aparat naprawdę dobrze radzi sobie podczas nagrywania filmów.

Kliknij, aby pobrać film przykładowy.

Podsumowanie tej części:

+ oddzielny tryb filmowania
+ dedykowany klawisz
+ pełna kontrola nad parametrami ekspozycji podczas nagrywania

- filmowanie wyłącznie w formacie MP4
- wolny autofokus w trybie ciągłym
- brak możliwości podłączenia słuchawek i mikrofonu

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)