Canon EOS 7D Mark II - Jakość zdjęć JPEG

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń fotograficznych tej jesieni była premiera aparatu Canon EOS 7D Mark II. Na następcę lubianego i dobrze ocenianego Canona 7D musieliśmy czekać aż 6 lat. Sprawdziliśmy czy było warto.

Autor: Maciej Luśtyk

5 Grudzień 2014
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Aparat jest jeszcze nowością, więc pliki RAW z tego aparatu nie są jeszcze wspierane przez nasz program laboratoryjny DxO Analyzer. W związku z tym podstawowe oceny obrazu przeprowadzone zostały na oryginalnych plikach JPEG prosto z aparatu.

Szumy i reprodukcja szczegółów

Aparat umożliwia zmianę czułości w zakresie ISO 100-16000, a także pozwala na rozszerzenie czułości do wartości ISO 25600 i ISO 52000. W zakresie Obraz zaczyna dość mocno szumić już od czułości ISO 6400 co jest dosyć średnim wynikiem w porównaniu z konkurencją. Warto jednak zaznaczyć, że mimo zaszumienia nie widać znacznej utraty szczegółów nawet przy górnych wartościach ISO. Dodatkowo, domyślnie włączona jest w aparacie opcja redukcji szumu, która radzi sobie bardzo dobrze i pozwala uzyskać sensowny obraz nawet przy czułościach w granicach ISO 16000. Systemowe wyostrzanie również działa bez zarzutu.

ISO:

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Odzumianie:

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Reprodukcja szczegółów:

Zobacz wszystkie zdjęcia (11)

Wyostrzanie:

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Poziom szumów i reprodukcja szczegółów mierzona jest dla plików JPEG w najwyższej, dostępnej rozdzielczości, dla najniższego ISO i ze standardowymi ustawieniami oraz dla najniższych ustawień odszumiania i wyostrzania. Pomiar wykonywany jest dla wszystkich dostępnych ekwiwalentów ISO co 1EV. Wykres przedstawia utratę szczegółów wraz ze wzrostem zaszumienia.

Reprodukcja kolorów

Pod wględem reprodukcji kolorów, aparat radzi sobie naprawdę wzorowo. Widać jedynie niewielkie odchylenia przy reprodukcji cieplejszych barw jednak są to wartości minimalne. Mało który aparat może pochwalić się tak dobrą kalibracją.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Test reprodukcji kolorów wykonywany jest na tablicy kolorów oświetlonej światłem dziennym 5000K przy zdefiniowanym balansie bieli na wzorzec (CBL Lens).

podsumowanie ten części:

+wyostrzanie

+ reprodukcja kolorów

+ odszumianie

- szumy na wyższych czułościach

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)