Najlepsze książki fotograficzne 2014

Autor: Marcin Grabowiecki

21 Grudzień 2014
Artykuł na: 38-48 minut

Po raz kolejny poprosiliśmy miłośników książek fotograficznych o podzielenie się z nami ich ulubionymi tytułami mijającego roku. Zobaczcie jakie publikacje wybrało dla Was 9 ekspertów - fotografów, kuratorów, historyków sztuki, dziennikarzy i założycieli księgarni.

Wstęp


Nasze zeszłoroczne zestawienie najciekawszych książek fotograficznych cieszyło się dużym powodzeniem. Z tego względu zdecydowaliśmy się kontynuować ten pomysł. Wzorem takich magazynów jak TIME, British Journal of Photography czy Photo-eye przedstawiamy Wam listę tytułów wybranych przez ekspertów w dziedzinie photobooków. Są wśród nich założyciele księgarni, fotografowie, kuratorzy, historycy sztuki i miłośnicy książek fotograficznych.

W tegorocznym wyborze znalazły się książki, które zdobyły już rozgłos, takie jak Epilogue Laii Abril, "Disco Night September 11" Petera van Agtmaela, Ponte City Mikhaela Subotzky’ego i Patricka Waterhouse’a czy Hidden Islam Nicoló Degiorgisa. Najczęściej wskazywanym tytułem w naszym zestawieniu okazała się publikacja The Winners Rafała Milacha. Dwukrotnie wymienione zostały także: Invisible maps Andrzeja Kramarza i FROWST Joanny Piotrowskiej. Cieszy nas fakt, że czołówka zestawienia należy do polskich artystów.

Pytaliście rok temu, gdzie można kupić książki z naszego zestawienia. Najlepiej udać się na stronę internetową wydawcy, którym czasami jest sam autor. Większość z nich oferuje możliwość zakupu pozycji ze swojego katalogu. Warto zapytać także o nie w dwóch księgarniach: Super Salon i Bookoff. Obydwa sklepy prowadzą również sprzedaż internetową. Jeśli te sposoby zawiodą, pozostają duże sklepy zajmujące się sprzedażą wysyłkową, w których możecie również szukać używanych egzemplarzy interesujących Was pozycji.


Łukasz Gorczyca;
Marcin Grabowiecki;
Joanna Kinowska;
Katarzyna Majak;
Rafał Milach;
Paweł Rubkiewicz;
Maga Sokalska;
Filip Springer;
Paweł Szypulski

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
Magdalena Paszkowska: moja przygoda z Quadralite Snoot SN-200LED
Magdalena Paszkowska: moja przygoda z Quadralite Snoot SN-200LED
Snoot SN-200LED pozwala uzyskać w studio wiele oświetleniowych efektów. Ceniona fotografka fine art i prelegentka, Magdalena Paszkowska zdradza, dlaczego sięgnęła po ten modyfikator.
4
Dumka na szkle i błonie. Międzywojenne Kresy w nowym albumie Narodowego Archiwum Cyfrowego [RECENZJA]
Dumka na szkle i błonie. Międzywojenne Kresy w nowym albumie Narodowego Archiwum Cyfrowego...
Tak zwane Kresy Wschodnie zapisały się w polskiej pamięci zbiorowej jako kraina w połowie mityczna - idealizowana, bo „utracona”. Jak wyglądało w rzeczywistości zwykłe życie jej...
21
„King, Queen, Knave” - zaklęty trójkąt Gregorego Halperna [Recenzja]
„King, Queen, Knave” - zaklęty trójkąt Gregorego Halperna [Recenzja]
W „King, Queen, Knave” Halpern konfrontuje się z przeszłością i pamięcią o miejscu, w którym dorastał i do którego powrócił, gdy przeżywał twórczy kryzys. Zdjęcia powstawały przez niemal dwie...
34
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)