Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
W ciągu 5 lat swojego istnienia Instagram stał się jednym z filarów współczesnej, internetowej kultury masowej. Nie sądziliśmy jednak, że wpływ popularnego serwisu na społeczeństwo jest aż tak duży. Wybór imienia dla dziecka to jedna z pierwszych poważnych decyzji przed jakimi stają świeżo upieczeni rodzice. Wybrać coś tradycyjnego czy może lepiej postawić na oryginalność? Ciężko Wam będzie przebić młodych amerykanów, którzy zaczęli nadawać swoim dzieciom imiona po filtrach z Instagrama.
Jak informuje serwis babycenter.com w 2015 roku imiona takie jak Lux, Juno, Reyes, Amaro i Willow odnotowały zaskakujący wzrost popularności. Największy, bo aż 75-procentowy skok w popularności zaliczyło imię Lux, którym na Instagramie oznaczono popularną funkcję upiększania zdjęć. Kolejne na liście są imiona Ludwig (choć tu ciężko sprawdzić rzeczywisty wpływ serwisu), Juno, Amaro i Reyes, których notowania poszybowały w górę o kolejno 42, 40, 26 i 10 procent.
Jednak nie wszystkie filtry cieszą się wzięciem. Imiona typu Sierra, Walden i Lark straciły na popularności, a niektóre z nich nie załapały się nawet do rankingu. Nie oznacza to jednak, że wraz z sukcesywną ekspansją serwisu nie wrócą jeszcze do łask.
Trend ochrzczony mianem #Instagrambabies obserwujemy na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych, gdzie od dawien dawna obowiązuje spora dowolność w nazywaniu dzieci i niejedna osoba otrzymała już imię po jakiejś postaci popkultury. Nie jest jednak powiedziane, że trend nie zawita również do Polski. Jadąc komunikacją miejską coraz trudniej znaleźć osobę niewpatrzoną w ekran smartfona, lub tabletu, a od 1 stycznia 2015 roku bez problemu możemy nadawać naszym dzieciom obco brzmiące imiona. Wniosek wyciągnijcie sami. Być może już niedługo na ulicy spotkamy małego Clarendona