Olympus E-620 - test

Żaden z producentów lustrzanek cyfrowych w ostatnim czasie nie zaprezentował tylu nowych modeli co Olympus. Należą do nich, w kolejności chronologicznej: E-30, E-620 oraz jedna z najmniejszych lustrzanek na świecie E-450. W tym teście zajmiemy się Olympusem E-620, który niewątpliwie jest produktem ciekawym, wyróżniającym się na tle konkurencji przede wszystkim bogatym wyposażeniem.

Autor: Damian Bednarzak

22 Maj 2009
Artykuł na: 29-37 minut

Olympus E-620 plasuje się pomiędzy półprofesjonalną konstrukcją E-30 oraz prostszymi E-420 oraz E-520. Już na pierwszy rzut oka widać (np. po gabarytach), że jest to raczej rozwinięta wersja modelu E-520 niż okrojona E-30. Najistotniejsze zmiany można streścić w trzech punktach: matryca High Speed Live Mos o rozdzielczości 12,3 megapikseli, obrotowy monitor LCD oraz 7-punktowy układ AF. Modyfikacje te sprawiły, iż aparat wywodzący się z amatorskiej serii produktów stał się przedmiotem, który doskonale sprawdzi się w rękach zaawansowanego miłośnika fotografii. Na dodatek do listy zmian należy dopisać: zwiększoną prędkość zdjęć seryjnych (4 kl/s), obecność filtrów artystycznych oraz podświetlania przycisków znajdujących się na tylnej ściance.

Olympus E-620 należy do dość mocno obsadzonej przez producentów grupy popularnych lustrzanek. Na rynku przyjdzie mu powalczyć o swoje miejsce z tak renomowanymi konstrukcjami jak Nikon D5000, Canon 500D oraz Sony A330 i A380.

Testowany egzemplarz Olympusa E-620 z kitowym obiektywem Zuiko Digital 14-42 mm f/3.5-5.6 otrzymaliśmy do testu dzięki uprzejmości firmy Olympus Polska.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57