Fujifilm X-T3 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
10
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
9
Marka:
Fujifilm
Nasza ocena:

90%

Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.

Autor: Maciej Luśtyk

14 Listopad 2018
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Seria X-T cieszy się uznaniem użytkowników już od pierwszej generacji. Ceniona jest za wygodną, nawiązującą do analogowych konstrukcji ergonomię, przyjemną dla oka reprodukcję kolorów oraz fakt, że producent słucha użytkowników i poprawia działanie aparatu wprowadzając kolejne aktualizacji oprogramowania. I choć X-T2 był jednym z najlepiej sprzedających się aparatów producenta, w linii X-T ciągle pozostawało miejsce na ulepszenia, taki jak choćby dotykowy ekran, lepszy wizjer, doskonalszy AF, większa wydajność baterii czy bardziej rozbudowane funkcje filmowe. Większość z tych kwestii rozwiązuje pokazany we wrześniu model Fujifilm X-T3.

Aparat wyposażono w nową 26-megapikselową matrycę APS-C w technologii BSI X-Trans CMOS, wspieraną procesorem X-Processor Pro czwartej generacji, znacznie usprawniony 425-punktowy system AF, szybszy tryb seryjny (do 30 kl.s w trybie elektronicznej migawki), nowy wizjer o rozdzielczości 3,6 mln punktów, odchylany dwustronnie, dotykowy monitor i zawstydzający konkurencję tryb filmowy z 10-bitowym zapisem 4K 60 kl./s na kartę pamięci.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Aparat kusi też ceną. Body modelu X-T3 zostało wycenione na 6499 zł, czyli o 500 złotych mniej niż w przypadku poprzednika. W ostatnim czasie obserwujemy raczej windowanie cen kolejnych generacji, jest to więc bardzo miła niespodzianka.

Na rynku najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm będzie konkurował z lustrzankowymi modelami Nikon D500, Canon EOS 80D, EOS 7D Mark II i ewentualnie Pentaksem K3-II, ale  rzeczywistych rywali należałoby raczej szukać w systemach bezlusterkowych, nie tylko APS-C. Fujifilm X-T3 ze względu na swoją wszechstronność może być bowiem konkurencją zarówno dla Sony A6500, jak i dla Sony A7 III, a także dla modeli Olympus OM-D E-M1 Mark II i Panasonic GH5 czy też najnowszych pełnoklatkowych konstrukcji Canona, Nikona i Panasonica (EOS R, Nikon Z6, Panasonic S1).

W zestawie, oprócz aparatu znajdziemy:

  • pasek na ramię
  • baterię
  • ładowarkę
  • instrukcję
  • zewnętrzną lampę błyskową

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Fujifilm X-T3 - trzecia odsłona bezlusterkowca, który wyznacza nowy kierunek

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)