Podsumowanie

Na rynku właśnie pojawił się długo oczekiwany EOS 6D Mark II, niestety w cenie, której znacznie bliżej do starszego, ale bardziej zaawansowanego modelu 5D III, niż do poprzednika. W internecie huczy też na temat przeciętnych osiągów nowej matrycy. Czy nie lepiej więc zainwestować w leciwy, ale uznany model 5D?

Autor: Maciej Luśtyk

4 Sierpień 2017
Artykuł na: 23-28 minut
Spis treści

Podsumowanie

Jak mogliśmy się przekonać, obydwa aparaty pod względem wydajności i jakości zdjęć prezentują się niemal identycznie. Na który lepiej się więc zdecydować? Model 6D Mark II wygrywa bardziej przystępnym, wzbogaconym o obracany ekran i funkcje dotykowe interfejsem, nieco bardziej wydajną baterią, większą (ale nieznacznie) rozdzielczością, balansem bieli z priorytetem bieli, systemem Dual Pixel AF oraz lepszą pracą w kontrastowych warunkach. Od EOS-a 5D Mark III jest też znacznie młodszy, co sprawia, że dłużej będzie wspierany przez producenta.

Mimo to, Canon EOS 5D Mark III, nawet mimo 5 lat na karku nadal dominuje pod względem ergonomii, skuteczności systemu AF, migawki czy chociażby możliwości trybu filmowego. Oferuje też lepszy wizjer, a także, lub może przede wszystkim, dwa wejścia na karty pamięci, co dla wielu fotografujących jest sprawą kluczową. Do tego tysiące zadowolonych użytkowników może poświadczyć o jego niezawodności. Droższy jest przy tym od modelu 6D Mark II o niecały tysiąc złotych.

Czy warto więc dokładać, by kupić starszy aparat? Naszym zdaniem tak, choć wszystko oczywiście zależy od jego przeznaczenia. 5D Mark III na pewno lepiej sprawdzi się w pracy zawodowej. Bardziej przyda się także osobom nastawionym na filmowanie, bo choć nie oferuje systemu Dual Pixel AF, to pozwala na zapis materiału z większą przepływnością, a dodatkowo możemy na nim zainstalować znacznie rozszerzające jego możliwości oprogramowanie Magic Lantern.

EOS-a 6D Mark II rekomendujemy osobom, dla których liczą się gabaryty i wygoda obsługi oraz tym, którym bardziej zaawansowane aspekty specyfikacji modelu 5D Mark III nie są zwyczajnie niezbędne do pracy.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)