Panasonic Lumix FZ300 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
6
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
7
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Nasza ocena:

Panasonic Lumix FZ300 to najnowszy superzoom producenta, który swoimi możliwościami może zawstydzić nawet bardziej zaawansowane konstrukcje z tego segmentu. Aparat oferuje między innymi szeroki zakres zooma (25-600 mm), superszybki autofokus, tryb seryjny 12kl./s, w pełni manualny tryb filmowy 4K i uszczelnioną obudowę. Sprawdziliśmy jak radzi sobie w praktyce.

Autor: Maciej Luśtyk

23 Październik 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

1. Wstęp


Aparat Panasonic Lumix FZ300 pojawił się na rynku prawie równe 3 lata po premierze poprzednika. Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło. Nowy Lumix otrzymał tę samą 12-megapikselową matrycę BSI-CMOS o wymiarach 1/2,3 cala, wspieraną procesorem obrazu Venus, pozwalającym na fotografowanie z prędkością 12kl./s, oraz obiektyw zoom produkcji Leiki, o zakresie ogniskowych 25-600 mm i stałym świetle f/2.8. Usprawniona została jednak egronomia aparatu - pojawił się przełącznik trybu AF, a własne ustawienia możemy przypisac do większej ilości przycisków, przez co funkcjonalnością aparat zbliża się do bardziej zaawansowanego modelu FZ1000.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Mamy też superszybki autofokus w technologii DFD (Depth From Defocus), który w przypadku innych aparatów producenta radził sobie naprawdę świetnie, nowy 3-calowy, obracany i dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,040,000 pikseli i elektroniczny, 1,4-megapikselowy wizjer OLED. Jedną z najciekawszych nowości jest manualny i bogaty w funkcje tryb filmowy, umożliwiający rejestrowanie materiału w jakości 4K, przez co aparat może przypaść do gustu osobom szukającym jednego, uniwersalnego narzędzia do filmowania. Otrzymujemy też funkcje Wi-Fi, za pośrednictwem których prześlemy zdjęcia na smartfony i będziemy mogli zdalnie sterować aparatem, a także ciekawy nowy tryb 4K Photo, który działając w oparciu o funkcje filmowe umożliwi nam fotografowanie z prędkością 30 kl./s nawet przez 30 minut.

Z takimi możliwościami aparat plasuje się nieco wyżej niż większość superzoomów wyposażonych w 1/2,3-calowe matryce i z racji bardzo dobrze wyważonego stosunku jakości do ceny będzie konkurencją nie tylko dla takich modeli jak Nikon Coolpix P900, Canon PowerShot SX60 HS, Olympus SP-100 EE, ale również dla bardziej zaawansowanych aparatów Sony RX10 II i Canon G3 X.

Na polskim rynku za aparat zapłacimy 2500 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajdziemy:

  • akumulator
  • ładowarkę
  • pasek na ramię
  • instrukcję
  • osłonę na obiektyw
  • licencję Capture One Express


Linki:


Oficjalny news o aparacie: Panasonic Lumix FZ300 - nowy superzoom w serii fz




]> */


]

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)